Begyűjtve az első tavaszi pontok

Első tavaszi sikerét ünnepelhette az ONKC női kézilabdacsapata, amely az NB I B-s pontvadászat 15. fordulójában Kecskeméten diadalmaskodott, talán a vártnál is könnyebb mérkőzésen.

Kecskeméti NKSE–OXXO Energy Orosházi NKC 29–35 (13–18)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Kecskemét, 200 néző. Vezette: Bátori Bence Martin, Szécsi Lantos Boldizsár.
Orosháza: CSIZMADIA – Bíró 5, KENYERES 5, DANCSÓ 2, KAMUTI 6, ROMÁN 7 (4), Berta 4. Csere: Gedó (kapus), Mikula, Nemes 2, Antal 1, Papp E. 2, Gabnai 1 (1), Farkas K. Edző: Vágó Attila. A Kecskemét legjobb góldobói: Karacs 9, Palotás 8 (1), Lengyel 4.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 5/5.

A vendégek kezdtek jobban a vasárnapi találkozón, és a 6. percben 4–3-ra vezettek. A hazaiak gyorsan egyenlítettek, majd 6–4-re elhúzott az ONKC. A folytatásban felváltva estek a gólok, a 13. percben 9–6-ra vezetett a vendégcsapat, ám a házigazdák kihasználták a vendégek hibáit, és feljöttek egy gólra. A 16. percben háromgólos orosházi előnynél a kecskemétiek mestere, Varga József időt kért. Hat perccel később, amikor 12–11-re felzárkózott a hazai együttes az orosháziak fiatal edzője, Vágó Attila is időkéréssel próbálta nyugtatni csapata tagjait. Mindez jól sikerült hiszen a 27. percben már hat góllal vezetett az ONKC (12–18). A szünetre ötgólos orosházi előnnyel mehettek a csapatok.
Fordulás után felváltva estek a gólok, a vendégek tartották a négy-öt gólos előnyt, így nem volt véletlen, hogy Varga József időt kért a 35. percben. A 41. percben 24–19-es orosházi vezetést mutatott az eredményjelző. Az 50. percben ismét időt kért Varga József, miután az ONKC 29–23-ra vezetett. A hajrában biztosan őrizte előnyét az orosházi csapat, amely megérdemelten nyert, és ezzel megszerezte első győzelmét a tavaszi szezonban.
Vágó Attila: – Végre kihasználtuk a helyzeteinket, és biztosan nyertünk. Szeretnénk a jövőben a most látott teljesítményt folytatni.