Békés–Jász-Nagykun-Szolnok 1:3

A kondorosi csapat nagy csatát nyert a Kunszentmárton ellen

Az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság 10. fordulója négyfrontos Békés–Jász-Nagykun-Szolnok párharcot hozott, huszonöt százalékos viharsarki mérleggel. Noha mindegyik megyei gárda odahaza szerepelt, csupán a Kondoros bírt el az aktuális vendégével. A tarcsaiak szoros csatára késztették a listavezetőt, a békési fiatalok megtorpantak a sereghajtóval szemben, a tartalékos kígyósiak pedig reménytelenül harcoltak az éremre pályázó mezőtúriakkal szemben.

Újkígyós KC–Mezőtúri AFC 26–37 (11–20)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Újkígyós, 150 éző. Vezette: Serfőző K., Serfőző R.
Újkígyós: KISS N. – Balázs Á. 1, Lipták G. 2, ENDREI 8, Süli 3, IVANICS 5, Farkas 2. Csere: Ecker (kapus), Hajgató, Susán 1, SZÉKELY 3, Müller 1. Edző: Szabó Zsolt. A Mezőtúr legjobb góldobói: Zalai 15, Schnettner 5.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 3/1, ill. 3/1.
Az alaposan megfiatalított hazai együttes a félidő első felében tudta tartani a lépést a képzettebb és rutinosabb vendégekkel (15. p.: 7–7). A folytatásban Zalai Csanád vezérletével fokozta a tempót a Mezőtúr, amely a 20. percre 8–12-re módosította az eredményt. Az időkérés ellenére elmaradtak a hazai gólok, a látogatók így fokozatosan növelték a fórjukat és gyakorlatilag a szünetig bebiztosították maguknak a pontokat. A második játékrész során is erőt demonstráltak a látogatók (43. p.: 15–30), az ekkor kialakult tetemes különbség az utolsó 10 percig megmaradt. A kígyósiak becsületből mentek, ennek lett a jutalma, hogy végül kozmetikázni tudtak az eredményen.

Békési FKC U23–Szolnoki KCSE 27–32 (8–18)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békés, 50 néző. Vezette: Hovány, Ubornyák.
Békés: Fejes – Novák E. 3, Balogh B. 3, CSIGE 6 (3), Kádas N. 4, Nagy Z., Sütő 2. Csere: NAGY-GÁSPÁR (kapus), FEKETE B. 9 (5), Szabó G., Furka, Pocsai, Halasi, Lukács, Kóta, Fábián. Edző: Tar Bence. A Szolnok legjobb góldobói: Varga R. 8, Csibrány 7, Varga A. 5, Kovács I. 5 (3).
Kiállítások: 6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 8/7, ill. 4/3.
Az első 10 percben fej-fej mellett haladtak a csapatok, ám azután kezdett akadozni a békésiek előrejátéka, ezt kihasználva a Tisza-partiak a 16. percre 6–11-es vezetésre tettek szert. Az időkérés sem tudta pontosabbá tenni a hazaiak támadásait, a 22. minutától már gólt sem tudtak szerezni a szünetig, így tetemes hátrányból kezdhették a második játékrészt. Melynek során nagy energiát fektettek a felzárkózásra. Fekete Benjámin vezérletével a félidő derekára 19–23-ra közelítették meg a továbbra is elszánt szolnokiakat, ennél szorosabbá azonban nem tudták tenni a meccset, mert a másik oldalon Varga Róbert a kritikus pillanatokban rendre betalált a kapujukba.

Köröstarcsai KSK–Székács KE 31–35 (11–18)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Mezőberény, 80 néző. Vezette: Babidorics, Reszegi.
Köröstarcsa: Pankotai – Kovács L., KECSKÉS 6, Polgár 2, OLÁH 6, MOLNÁR S. 5, KOVÁCS I. 9. Csere: Domokos (kapus), Mészáros 1, Bögre 1, Pap D. 1. Edző: Molnár Zoltán. A Törökszentmiklós legjobb góldobói: Holló 10, Zsigmond 8, Szöllősi 6, Takács 4.
Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Hétméteresek: 0, ill. 1/1.
Lendületesen kezdett a listavezető, a gyors támadásaival szemben nem igazán volt hatásos fegyvere a tarcsai csapatnak (15. p.: 4–10). A folytatásban Kovács István „vette nyakába” a házigazdákat, de a beálló gólerős játékával is csak a lépést tudták tartani a szünetig. A második félidő a küzdelemről szólt. A tarcsaiaknak a 40. percig sikerült 5 gólra visszakapaszkodniuk (18–23), ám a jó képességű játékosaik révén a szentmiklósiak stabilan verték vissza a felzárkózási kísérleteiket. A meccs finiséig állandósult az 5-6 gólos különbség, ez csak a végén változott kedvezőbb irányba a hazaiak számára, akik jól helytálltak és nem lehet szégyenkeznivalójuk az eredmény miatt.

Kondorosi KK–Kunszentmárton KSK 35–31 (16–16)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Kondoros, 100 néző. Vezette: Kovács G., Papp B.
Kondoros: SZTANCSIK – ISTENES L. 9, AMBRUS 5, KOVÁCS A. 7, GAZSÓ 6, Papp K. 5 (2), Zahorecz. Csere: Gyurcsán (kapus), Sárosi 3, Krajcsovicz, Istenes I., Kasnyik V., Kasnyik T. Edző: Kósa Balázs. A Kunszentmárton legjobb góldobói: Branyiczki 7 (1), Vass 6, Gelley 5.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 4/3.
Az első félidő rendkívül kiélezett csatát hozott a két rutinos együttes között, egyik fél sem tudott két gólnál nagyobb előnyt kiépíteni magának. Kezdetben a kondorosiak kezében volt az irányítás kovács Attila vezérletével, ám a játékrész közepéhez érkezve fordult a kocka, végül azonban egállal térhettek pihenőre a játékosok. A folytatásban Ambrus József vette kézbe a karmesteri pálcát, a fontos találataival ismét rendre a KKK-nál volt az egy-két gólos előny. Először a 41. percben jártak hárommal előrébb a házigazdák, amit tartósítaniuk is sikerült. A félidő közepét átlépve fáradni kezdtek a vendégek, ezt kihasználva egy négyes sorozattal 30–25-re elhúzott a Kondoros. Bár ebből kettőt még „lecsípett” a Kunszentmárton, egy újabb négyes hazai gólszéria gondoskodott az izgalommentes végjátékról.