Békési bravúr Mezőkövesden

Székely Nikoláék (pirosban) kiváló napot fogtak ki és értékes pontokat gyűjtöttek be. Fotó: Kisfaludy István

Február vége óta tartó nyeretlenségi sorozatot tört meg a Békési FKC férfi kézilabdacsapata. Papp Bálint alakulata az NB I B-s bajnokság szombati 18. fordulójában Mezőkövesden aratott bravúros győzelmet, ezzel megszilárdította helyét a Keleti csoport középmezőnyében.

Mezőkövesdi KC–Optimum Solar-Békési FKC 22–26 (9–14)
NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés. Mezőkövesd, zárt kapuk mögött. Vezette: Garai Balázs Róbert, Varasdi Levente Zoltán.
Békés: TAKÁCS – Osgyán 2, Haszilló 4 (2), Varsandán 2, Székely 2, SZÁSZ 9 (3), Kohlrusz. Csere: PANKOTAI, Borbély (kapusok), Kecskés, DR. CZINA, Fedor, Csuzi 2, ÁRPÁSI 4, Kiss R., Kádas. Edző: Papp Bálint. A Mezőkövesd legjobb góldobói: Jancsó 6 (4), Kovács B. 6, Rosta 4.
Kiállítások: 8 perc + Szöllősi kizárva, ill. 4 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 6/5.

Nagy lelkesedéssel vetette játékba magát a békési csapat, ami az eredményben is meglátszódott. Takács vezérletével a félidő közepére ötgólos előnyt alakítottak ki a vendégek. A folytatásban állandósult a látogatók vezetése, főként Szász volt elemében, aki góljai mellett gyakran a társakat is kihagyhatatlan helyzetbe hozta. Ennek köszönhetően a szünetig stabilan tartotta megnyugtató előnyét Papp Bálint alakulata.
A második félidőre egy alaposan felpaprikázott Mezőkövesdi együttes lépett pályára. Kovács mezőnygóljaival és Jancsó büntetőivel fokozatosan dolgozta le hátrányát a házigazda (39. perc: 15–16). Érkezett is a vendégek részéről az időkérés, ami jótékony hatást gyakorolt a viharsarkiak játékára. Egy jó etappal a 49. percre visszaállt a korábbi ötgólos különbség. A hajrában Pankotai bravúrjainak köszönhetően tovább nyílt az olló (57. p.: 19–26), így végjátékra nem maradt izgalom, a hazaiak már csak kozmetikázni tudtak az eredményen.
Papp Bálint: – Az első pillanattól kezdve domináltunk. Idegenben csak ilyen kapusteljesítménnyel lehet mérkőzést nyerni, bízunk benne, hogy ez a győzelem erőt és önbizalmat ad nekünk a bajnokság hátralévő részére.