Bravúrosan korrigált a Kondoros

Ifjabb Skaliczki László együttese balszerencsés körülmények között maradt pont nélkül. Fotó: Facebook/Makói KC

Csak a kondorosiaknak volt okuk örömre az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság hétvégi játéknapját követően. A viharsarki alakulatokat tömörítő Délkeleti-csoport második fordulójában a becsülettel küzdő „Belvár” az utolsó pillanatokban kapott góllal maradt alul az aranyéremre is esélyesnek tartott Makóval szemben. Semleges helyszínen szintén minimális különbségű vereséget szenvedett a Csongráddal szemben a Köröstarcsa, a DKSE fiataljai pedig túlságosan indiszponáltak voltak Törökszentmiklóson a bravúros pontszerzéshez. Nem így a kondorosiak, akik éppen a Székács elleni előző heti kisiklást feledtették az Algyő idegenbeli bravúros legyőzésével.

Csongrád KSE–Köröstarcsai KSK 25–24 (15–12)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Tiszakécske, zárt kapuk mögött. Vezette: Horváth Z., Simó.
Köröstarcsa: DOMOKOS – Sárosi 3, Polgár T. 4, Brezowszki 4, Borbély 4 (3), Lőrinczi, IVANICS. Csere: Kiss N. (kapus), KOVÁCS I. 4, Branyiczki 2, Molnár S. 3, Molnár B. Edző: Molnár Zoltán. A Csongrád legjobb góldobói: Simon B. 7 (5), Zalai 7, Kovács A. 4.
Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Hétméteresek: 8/5, ill. 3/3.
A hazaiak kezdtek jobban (14. p.: 8–5), majd kiegyenlítetté vált a játék. A különbség azért nem csökkent, mert a vendégek több ziccert is elhibáztak. A második játékrészre összeszedte magát a Tarcsa és maga javára fordította az eredményt (44. p.: 17–19). Kihagyott ziccerek sorozatával is tartotta kétgólos előnyét a vendégcsapat (56. p.: 22–24), de a végjátékra teljesen összeomlott a támadójátéka. Emberelőnyben is hibáztak, amit a csongrádiak könyörtelenül kihasználtak. A vendégek védekezése hiába működött jól gyakorlatilag az egész mérkőzés folyamán, ezt nem tudták hatásos támadójátékkal is megtámogatni.

Törökszentmiklósi Székács KE–Békéscsabai DKSE 24–18 (11–7)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Törökszentmiklós, 50 néző. Vezette: Kovács G., Papp B.
DKSE: Kecskeméti – Kéri I. 2, Murányi Á., Benkő, Kocsor, MURÁNYI B. 7 (2), Tusjak. Csere: Újfaluczki (kapus), Németh 1, Novák, Karács 1, Felföldi, Tóth B., Kéri B. 2, TÓTH SZ. 4, Bai 1 (1). Edző: Vólent János. A Törökszentmiklós legjobb góldobói: Csanádi V. 7, Szöllősi B. 6, Szöllősi Sz. 6 (6).
Kiállítások: 16 perc + Nyikos kizárva, ill. 10 perc. Hétméteresek: 6/6, ill. 4/3.
Az I. osztályú ifi bajnokságban mutatott hétközi gyöngyösi jó játékukat nem tudták megismételni a csabai fiatalok. Enerváltan és indiszponáltan kézilabdáztak, ezzel önmagukat verték meg. Vólent edző egyedül csapata védőmunkájával lehetett elégedett, tanítványai azonban az ellenfél kapuja előtt nem találták fel magukat, igaz több kulcsember is pihenőt kapott a hétközi Ferencváros elleni ifi mérkőzésre hangolódva.

FKSE-Algyő–Kondorosi KK 28–30 (13–13)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Szeged, zárt kapuk mögött. Vezette: Herceg, Piller.
Kondoros: SZTANCSIK – ISTENES L. 6, KOVÁCS 6, RAFFAI 3, AMBRUS 4, TÓTH G. 1, KOHLRUSZ 7 (2). Csere: Szebegyinszki (kapus), KASNYIK V. 3, Istenes I. Edző: Kósa Balázs. Az Algyő legjobb góldobói: Magyar 8, Blaskó 6.
Kiállítások: 0, ill. 14 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 2/2.
Rendre a Kondoros járt előrébb, a házigazdáknak a félidő közepén volt egy jó periódusuk, amivel kétgólos előnyt szereztek, de ebből is vendégek merítettek erőt. Szünet után a nagyon feszes, kemény védekezésének köszönhetően a KKK talán túlzottan sokszor került emberhátrányba, de a hazaiak így sem tudtak meglépni. Az utolsó 10 perc döntetlen állásból indulhatott. A többször hátrányban játszó vendégeket ekkor sem tudta „lerázni” az Algyő, a végén pedig a látogatók megérdemelten hagyhatták el győztesen a pályát. Az előző heti formájához képest teljesen ellenkező hőfokon játszott a Kondoros.

Békéscsabai BDSK–Makói KC 32–33 (17–17)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, zárt kapuk mögött. Vezette: Bugyi, Nász.
BDSK: BORBÉLY – dr. Sári 3, Fekete 3, BAGDI 8, VLCSKÓ K. 8, Mezei 1, Farkas B. Csere: Mézes, Csörgő (kapus), Tárnyik 6 (4), Tokaji, KOVÁCS L. 3, Morva, Márton, Tóth A., Osgyán Zs., Nemesi. Edző: ifj. Skaliczki László. A Makó legjobb góldobói: Gazsó 9, Béleczki 4, Miksi 4.
Kiállítások: 14, ill. 14 perc + Kovács M. kizárva. Hétméteresek: 4/4, ill. 6/2.
A hazaiak két találatára néggyel válaszoltak a vendégek, akik a 9. percben már 9–5-re is vezettek. Gyors időkérés után rendezték soraikat és egy ötös szériával fordítottak a hazaiak (11–10). Ettől kezdve végig szorosan alakult a csata. Szünet után sem lankadtak a csapatok, hol itt, hol ott volt az előny. A Makó a 45. percre 27–24-re „ellépett”, de 29-nél megint utolérte vendégeit a csabai együttes. Rendkívüli izgalmakat és óriási küzdelmet tartogatott a végjáték, a szerencsésebb Maros-partiak az utolsó másodpercben szerzett találattal mindkét pontot kimentették.