Brillíroztak a csabai és szeghalmi fiatalok

Ancsin Krisztina a csorvásiak ellen is hozta a megszokott kiegyensúlyozott formáját. Fotó: Antal János

Hazai sikerek születtek az NB II-es női kézilabda-bajnokság hétvégi megyei derbijein. Az újonc szeghalmi együttes a Gyulával szemben, a csabai utánpótlás pedig a Csorvás ellen nyert meggyőző különbséggel. Az orosházi fiataloknak idegenben, a rutinos szarvasi alakulatnak odahaza nem termett babér egy-egy bajnokjelölt rivális ellen.

Szeghalmi NKC–CZ-Gyulasport 32–25 (20–15)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szeghalom, 100 néző. Vezette: Bíró, Gadnai.
Szeghalom: CSIZMADIA – Kiss V. 3, TÓTH J. 2, HEGEDŰS 9 (2), PETRI 8 (1), Körtvélyesi 4, Szijjártó 5. Csere: Triffa (kapus), Ambrus, Hajzer, Kovács Sz. 1 (1), Kotroczó, Molnár B., Pincés. Edző: Zsadányi Sándor.
Gyula: Mike – Lukács 3, Fodor-Bottó 1, Szabó K. 7, Szögi 10 (6), Milyó 1, Kovács K. Csere: Antal (kapus), Ladics, Szalkai, Vólent, Nagy P. 2, Kertes, Németh Cs., Farkasinszki, Hős 1. Edző: Zöldi-Tóth Katalin.
Kiállítások: 10, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 8/7.
A mérkőzés elején megszerzett háromgólos előnyt egyszer tudták egalizálni a gyulaiak az első félidő során, melynek utolsó harmadában a szeghalmiak egy ötös sorozattal (19–12) a legnagyobb különbséget tudták kialakítani. Szünet után sem forgott veszélyben a remekül játszó házigazdák vezetése, sőt az 52. percre már tíz gól volt a két együttes között (29–19). Ebből a hajrában hármat tudtak ledolgozni a látogatók, akik ezen a napon messze jártak valós tudásuktól.

Euronovex USE–Orosházi NKC U22 41–24 (19–11)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szászberek, 50 néző. Vezette: Kiss Z., Móczár.
Orosháza U22: Kovács J. – Balaskó 5, Kollár 1, Forrás 2, Keszeli, Prozlik 5 (1), Leczkési 3. Csere: Cseh (kapus), Csompora, Mészáros 2, Ladocsi, Polovits E. 2 (2), Polovits P. 4 (2), Szecskó. Edző: Nagy Ferenc. Az Euronovex legjobb góldobói: Bücs 14 (5), Pánczél 6, Német 5.
Kiállítások: 8 perc + Nagy A. kizárva, ill. 4 perc. Hétméteresek: 7/7, ill. 6/6.
Az orosházi fiatalok nem tudták megnehezíteni az egyik bajnokesélyes dolgát. A vendégek több játékosukat is nélkülözni kényszerültek, de jobb játékkal szorosabb eredményt is elérhettek volna.

Békéscsabai ENKSE U19–Csorvási SK 39–26 (20–16)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 100 néző. Vezette: Parádi, Ujhelyi.
Békéscsaba U22: Petrovszki – PÉTERVÁRI 7, Majoros 3, SZÖLLŐSI 2, ANCSIN 6, Weigert 4, Károlyi 1. Csere: Csikós 1, Fazekas 1, Gajdács L., CSÁNYI 4, Kiss F. 3, Kovács K., SÁNDOR 6 (2), Téglás 1, Szűcs. Edző: Fábián Csaba.
Csorvás: Zsiga – Márton 1, MOKRÁN 4, Kurucz 4, Gelegonya 2, Kereki 4, IVANICS 6 (3). Csere: Györgyi (kapus), Tóth-Greksza, Zahoránné, Lipták, GÖMÖRI 5, Rusz, Popol. Edző: Ivanics-Gyemó Anita, Baráth Lajos.
Kiállítások: 8, ill. 12 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 4/3.
A csorvásiak 40 percen át méltó ellenfélnek bizonyultak (24–22), ezt követően néhány játékvezetői tévedésnek köszönhetően szétesett a csapatjátékuk, a gyors csabai fiatalok ezt kihasználva arattak magabiztos győzelmet. A hazaiak mindkét félidő végjátékában koncentráltak voltak, és ezúttal elmaradtak a hullámvölgyek is, melyek a játékukat jellemezték a korábbi mérkőzéseken.

A szarvasiak izgalmas végjátékban, balszerencsés körülmények között maradtak alul. Fotó: Babák Zoltán

Szarvasi NKK–Bácsalmási PVSE 28–29 (16–18)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szarvas, 80 néző. Vezette: Serfőző K., Serfőző R.
Szarvas: Nagy B. – Kovács B. 2, Török 5, Papp 6 (4), Hajdu 2, Szöllősi 3, Buzási 4. Csere: Skorka (kapus), Balogh V. 5, Fodor, Nagy E. 1, Óvári, Száva, Tasgyik, Trnyik, Závoda. Edző: Száva Flórián. A Bácsalmás legjobb góldobói: Dankó 10, Kovács Sz. 9 (5).
Kiállítások: 10, ill. 4 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 6/5.
Az első félidőt kiegyenlített játék jellemezte. Fej-fej mellett haladt a két csapat, bár rendre a vendégeknél volt a minimális előny. Szünet után egy harcosabb, koncentráltabb szarvasi csapat lépett pályára, azonban erre az időszakban a szegedi játékvezetők koncentrációja is kezdett kihagyni. A látogatók a szarvasiak technikai hibáit kihasználva szereztek könnyű gólokat, a fiatal kapusuk pedig bravúrokat mutatott be, így állandósult a döntetlen körüli eredmény. Az utolsó fél percben 28-28-as állásnál a Bácsalmás kettős emberelőnyben támadott, amikor a játékvezetők súlyos hibáját kihasználva, Rothpflug „hatlépéses” győztes gólt dobott a dudaszó pillanatában.