Búcsúzott a kupától az Előre

Jelena Agbaba teljesítményét nem érhette szemrehányás Érden. Fotó: Antal János

Kiesett a Magyar Kupából a Békéscsabai Előre NKSE női kézilabdacsapata, miután a 8 közé jutásért lejátszott kedd délutáni mérkőzésen 6 gólos vereséget szenvedett Érden. A viharsarki együttes a járvány miatt tartalékosan állt ki, de legalább már játszhatott.

Érd Handball–EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE 34–28 (20–16)
Magyar Kupa női kézilabda-mérkőzés, 4. forduló. Érd, zárt ajtók mögött. Vezette: Horváth P., Marton.
Érd: Györkös – Király R., MÓD 5, SZABÓ K. 6 (1), Paróczy 1, Kiss-Walfisch 4, FEKETE B. 10. Csere: GYŐRFFY (kapus), Kopecz 6 (1), Csáki 2, Sztankovics, Horváth D., Kovács B. Vezetőedző: Horváth Roland.
Békéscsaba: SZABÓ D. – Andróczki, Giricz 3, RADOJEVICS 8 (3), J. AGBABA 5, Mitrovics 4, Szabó P. 1. Csere: Iván 4, Kukely K. 2, Török F. 1, Petika, Bucsi. Vezetőedző: Vida Gergő.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 3/3.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–2. 6. p.: 3–5. 11. p.: 7–8. 13. p.: 9–9. 18. p.: 12–11. 21. p.: 13–13. 25. p.: 15–15. 34. p.: 22–16. 38. p.. 23–20. 41. p.: 24–22. 46. p.: 27–23. 50. p.: 30–24. 54. p.: 31–26. 57. p: 32–28.

Érdekesnek ígérkezett a találkozó, hiszen a hazaiak kispadján az előző évi békéscsabai vezetőedző, Horváth Roland ült, míg több korábbi lila-fehér kézilabdázó, Györkös Rebeka, Kopecz Barbara, Méhes Laura, és Kiss-Walfisch Mercédesz is az érdieket erősíti, akik közül ezúttal Méhes nem volt a keretben. A Pest megyeiek kellő önbizalommal várták a keddi kupatalálkozót, hiszen legutóbb az NB I-es bajnokságban 27–22-es győzelmet arattak az Alba Fehérvár KC otthonában. A csabaiak csak néhány napja tudtak újra közösen edzeni a városi sportcsarnokban, de kérdéses hogy milyen állapotban tértek vissza a fertőzés után az érintett kézilabdázók. Egyébként jelenleg is van még a csapatnak három-négy hiányzója.
Az első percekben Giricz és Mitrovics góljaira Kiss-Walfisch válaszolt. Jó ritmusban kézilabdáztak a vendégek, és a 6. percben 5–3-ra vezettek. A folytatásban felválva estek a gólok, a 10. percben a csabaiaknál volt az előny (5–7). A hazaiak erősítettek, és Kiss-Walfisch góljával egy gólra feljöttek (7–8). Az érdi együttes a 13. percben érte utol a vendégeket, ekkor 9–9-et mutatott az eredményjelző, mi több két perccel később Csáki góljával a vezetést is átvette a Pest megyei alakulat. Az érdiek Csáki kiállítása után emberhátrányba kerültek, amit jól használt ki a csabaiak rutinos szerb irányítója, Radojevics Tamara és 11–11-re egyenlített. A házigazdák kétgólos előnyre tettek szert, amikor Vida Gergő időt kért, és rendezte a sorokat. A lila-fehérek gyorsan egyenlítettek, amikor a 21. percben az érdiek mestere Horváth Roland is kikérte az idejét. Izgalmasan alakult a félidő hajrája, előbb felváltva estek a gólok, majd Fekete Bozsána négy góljával három perc alatt 19–15-re elhúzott az Érd, amely a szünetben 20–16-ra vezetett.
Fordulás után felváltva estek a gólok. Az Érd hat góllal elhúzott, majd a csabaiak négy gólt lőttek zsinórban, amikor a 38. percben Horváth Roland időt kért. Mindkét kapus Szabó Dóra és Györffy Alexandra is jól védett ebben az időszakban. A hazaiak tartani tudtak két-három gólos előnyüket. A vendégek jól tartották magukat, de nem tudtak közelebb kerülni ellenfelükhöz, mert a kritikus pillanatokban sokszor hibáztak. Az 50. percben hatgólos érdi vezetésnél Vida Gergő időt kért. A hajrában tartotta az előnyt a hazai együttes, amely megérdemelten nyert, de a Békéscsaba sem okozott csalódást.
Vida Gergő: – A csapat a körülményekhez képest jól küzdött, de a védekezésen javítanunk kell a jövőben. A támadójátékkal elégedett voltam.