Búcsúzott az élvonaltól a csabai együttes

Mitrovics egykori csapatának hét gólt lőtt, de ez is kevés volt a boldogsághoz. Fotó: Antal János

A sereghajtó Békéscsabai Előre NKSE csapata kétgólos vereséget szenvedett Szombathelyen a női kézilabda NB I szombati játéknapján, ezzel biztossá vált a kiesése, a vasiak viszont életben tartották bennmaradási reményeiket. Az egész mérkőzésen csupán egyszer, az 56. percben alakult ki kétgólosnál nagyobb különbség a csapatok között, amikor a hazaiak 25-22-re vezettek.

Hungast Szombathelyi KKA–EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE 26–24 (11–11)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés, Szombathely, 300 néző. Vezette: Hargitai Gábor, Markó Gábor.
Szombathely: Tomasevics – Orbán 2, M. Agbaba 4 (2), MAYER 5, Gorilszka 3 (1), Bandelier 2, Wald 1. Csere: BALOG (kapus), Virág, HORVÁTH P. 4, PÖDÖR R. 5. Vezetőedző: Marosán György.
Békéscsaba: Mistina – Andróczki 1, Török F., Radojevics 4, J. Agbaba 1, Kukely A. 5 (2), SZABÓ P. 5. Csere: Szabó D. (kapus), MITROVICS 7, Giricz 1, Iván. Vezetőedző: Vida Gergő.
Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 4/2.
Az eredmény alakulása. 2. p.: 1–0. 8. p.: 3–1. 10. p.: 3–3. 12. p.: 5–3. 14. p.: 5–5. 17. p.: 5–7. 20. p.: 7–7. 23. p.: 8–10. 27. p.: 10–10. 34. p.: 13–13. 36. p.: 16–14. 42. p.: 19–19. 47. p.: 21–21. 53. p.: 23–22. 55. p.: 25–22. 57. p.: 25–24.

A vendégeknél sérülés miatt nem szerepelhetett a szombati találkozón a horvát légiós, Tena Petika az alsóházi rangadón, amelyen a hét pontos Szombathely a hat pontos Békéscsabát fogadta a Haladás Sportkomplexumban.
Az első percben Kukely Anna betörése után hétméterest ítéltek a játékvezetők. Radojevics büntetőjét a rutinos, szerb válogatott Tomasevics kivédte. Idegesen játszottak a csapatok, a 6. percben Radojevics egyenlített, majd egy perccel később a vasiak házi gólkirálya, az ukrán Gorilszka hétméteresből szerzett ismét vezetést, majd Mayer újra betalált (3–1). A békéscsabaiak nem adták fel, és Mitrovics valamint Szabó Panna góljaival a 10. percben egyenlíteni tudtak. Jelena Agbaba kiállítása után gyors két gólt szerzett a hazai együttes, így a 12. percben 5–3-as szombathelyi előnyt mutatott az eredményjelző. A lila-fehérek ismét újítottak, így a 14. percben Szabó Panna és Kukely Anna góljával ismét döntetlen volt az állás (5–5). A 16. percben Kukely Anna értékesítette a hetest, így a találkozó során először vezettek a vendégek, mi több Andróczki is betalált, így a 17. percben 5–7 volt az állás. A házigazda nem adta fel, és a 20. percben Pödör Rebeka révén egyenlített (7–7). Ezt követően Vida Gergő időt kért, ami használt hiszen a lila-fehérek kétgólos előnyre tettek szert, és a 23. percben 10–8-as Előre vezetésnél Marosán György kénytelen volt időt kérni. Radojevics kiállítása után a 27. percben 10–10-re egyenlített a vasi alakulat. A félidő végén időn túli szabaddobáshoz jutott a Békéscsaba, de Mitrovics fölé lőtt.

Fordulás után az első gólt a vasiak szerezték Pödör Rebeka révén (12–11). Érdekesség, hogy a 34. percben egy percen belül két Agbaba gólt is láttunk, először a hazaiak balkezes átlövője Marija talált be Mistina kapujába, amire gyorsan válaszolt Jelena. A folytatásban kétgólos vezetésre tett szert a szombathelyi csapat (16–14). Felváltva estek a gólok, rendre a hazaiak vezettek, de a lila-fehérek tartották a lépést a házigazdákkal, és a 42. percben Kukely Anna góljával egyenlítettek (19–19). A 43. percben a szombathelyiek kapujába az előző szezonban még Békéscsabán szerepelt, ukrán válogatott Balog Judit állt. Nagy csata folyt a pályán, egyik csapat sem tudott jelentősebb előnyt szerezni. Az 52. percben Kukely Anna hétméterest hibázott, majd 22–22-nél Vida Gergő időt kért. A hajrában Balog Judit többször is bravúrral védett. Az 54. percben egy gólos vasi vezetésnél Marosán György időt kért, ami használt hiszen két perccel később már három gólos volt a hazaiak előnye (25–22). Nem adta fel a Békéscsaba, 25–24-re felzárkózott, így az 57. percben ismét időt kért Marosán György. Marija Agbaba hétméteresből bevette a csereként beállt Szabó Dóra kapuját, így az 59. percben 26–24-re vezetett a házigazda, és végül két góllal megnyerte a találkozót.
Két hasonló képességű együttes, sok hibával tarkított, küzdelmes mérkőzésén a végjátékban jobban összpontosító hazaiak szerezték meg a győzelmet.