Csabai kupabravúr tízgólos hátrányból

Csizmadia Fanni a második félidőben parádés védéseket mutatott be. Fotó: Antal János

Az NB I B-s bajnokság két csoportjának veretlen listavezetője csapott össze szombaton Balatonbogláron a Magyar Kupa nyolcaddöntője keretébe. A rangadó két szélsőséges félidőt hozott. A csabaiak becsületére szóljon, hogy a rémisztően gyenge első játékrész során összeszedett 10 gólos hátrányból döntetlenre mentették a találkozót, ezzel pedig ők kerültek a sorozat legjobb nyolc csapata közé.

NEKA–EUbility Group-Békéscsabai ENKSE 27–27 (19–10)
Magyar Kupa női kézilabda-mérkőzés. Balatonboglár, 100 néző. Vezette: Haskó Tamás Károly, Natkai Norbert.
Békéscsaba: CSIZMADIA – Andróczki 2, Török 3, Gyimesi 3, Giricz, Kukely A. 6 (2), Kukely K. 2. Csere: Szabó D. (kapus), Vámosi 1, Iván 4, Szögi, MAYER 5, Karacs, Bucsi 1, Bencsik, Zsemberi. Vezetőedző: Papp Bálint. A NEKA legjobb góldobói: Varga E. 9 (1), Uhrin 6 (1).
Kiállítások: 4, ill. 10 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2.

Kihagyott hazai hétméteressel indult a meccs az első gól Török Fanni nevéhez fűződött, ám ezután kínosan hosszú csabai gólszünet következett, így a 13. percre már 9–1-es hazai vezetés állt az eredményjelzőn. A ebben az időszakban látványosan nem bírtak Varga Emíliával, illetve a hazaiak kapusával, Németh Katával. A folytatásra alább hagyott a hazai kulcsemberek kezdeti lendülete, ekkor már a vendégeknek is akadtak momentumaik (20. p.: 12–6), de hat gólnál így sem tudtak közelebb zárkózni, a hét a hat elleni támadások során elkövetett hibákat pedig újra könnyű gólokkal büntette a NEKA, így a félidő végén 19–9-nél az addigi legnagyobb fórt alakították ki Bohus Bea tanítványai.
Szünet után lényegesen koncentráltabban kezdett az Előre. Alaposan feljavult a csabaiak védőjátéka, Csizmadia Fanni is parádézott a kapuban, így 13 perc alatt mindössze két gólt engedélyezett a hazaiaknak, miközben a rutinos Mayer Szabina vezérletével folyamatosan faragták le a tetemes hátrányát (44. p.: 21–19). Ez a lendület a folytatásra is megmaradt. Papp Bálint alakulata 24–24-nél érte utol a házigazdákat, így az utolsó 8 percre gyakorlatilag egy új „mérkőzés” vette kezdetét. A boglári fiatalok két alkalommal is vezetéshez jutottak, amit Iván Emese mindkétszer egalizált, Bucsi Lili találatával pedig az 57. percben hosszú idő után ismét a viharsarkiaknál volt az előny (26–27). Kijutott az izgalomból a végjátékra is. Egyenlő állásnál Kukely Anna lövését védte Németh, a másik oldalon Varga Emília a kapufát találta el, de az ellenakcióból sem született találat, az idegenben elért döntetlennel pedig az Előre került a legjobb nyolc közé.
Papp Bálint: – Két ellentétes félidőt láthattunk. Az elsőben hátul és elől is dekoncentráltak voltunk, így jelentős előnyt szerzett a NEKA. Szünet után feljavult a védekezés, és a kapusteljesítmény, támadásban pedig jobb százalékkal lőttünk. A döntetlen igazságos, ami a mi továbbjutásunkat jelentette.