Csabai továbbjutás a kupában

Csizmadia Fanni az első félidő hajrájában lehúzta a rolót. Fotó: Antal János

Az EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE női kézilabdacsapata a Magyar Kupában aratta első idénybeli győzelmét tétmérkőzésen. A csütörtök esti találkozón a lila-fehérek a várakozásnak megfelelő különbséggel múlták felül a lelkes NB II-es ellenfelüket, ezzel bejutottak a sorozat 4. fordulójába.

EURONOVEX USE–EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE 25–39 (10–19)
Magyar Kupa női kézilabda-mérkőzés. Szászberek, zárt kapuk mögött. Vezette: Kovács Gergő, Papp Béla András.
Békéscsaba: Szabó D. – ANDRÓCZKI 7, Petika 6, Radojevics 4 (2), Agbaba 3, KUKELY A. 6, Török F. 3. Csere: Csizmadia (kapus), Csepregi 1, Gyenes 1, Bencsik 1, Török Cs. 1, Bakonyi, Giricz 3, Iván 3. Vezetőedző: Vida Gergő. Az EURONOVEX legjobb góldobói: Török P. 6, Kozma 6 (1), Tóth Zs. 4 (2).
Kiállítások: 8, ill. 14 perc. Hétméteresek: 6/3, ill. 2/2.

A lelkes hazai együttes rutinos játékosai révén 10 percig tudta nyílttá tenni a mérkőzést (5–5). A folytatásban egy hármas szériával megnyugtató előnyre tett szert a Békéscsaba, amit úgy is tartani tudott, hogy a támadójátékába rengeteg hiba csúszott. Az NB II-es vendéglátók lelkes játékkal igyekeztek ellensúlyozni a gyorsaságbeli különbséget, és dicséretükre szóljon, hogy nem is játszottak alárendelt szerepkörben (20. p.: 9–12). A játékrész utolsó harmadára azonban kezdtek kiütközni rajtuk a fáradtság jelei, ezt kihasználva a lilák gyakorlatilag a szünetig eldöntötték a továbbjutás sorsát.
A második félidő elején egy ideig ismét tartották a lépést a házigazdák, sőt Török Petra találataival 6 gólra sikerült felzárkózniuk (36. perc: 16–22), egy négyes szériával azonban hamarjában tízre növelte előnyét a viharsarki gárda. A vendégek támadásban a hét a hat elleni játékot gyakorolták, hibáikból viszont több üres kapus találatot is elértek a helyiek. Ezzel együtt tovább növekedett a különbség a felek között, az Előrében pedig valamennyi játékos bőséges lehetőséget kapott Vida Gergőtől.
Vida Gergő: – A célunkat elértük, amiért jöttünk a továbbjutás megvan. Ettől kezdve készülünk a szerdai székesfehérváriak elleni idegenbeli bajnoki mérkőzésre.