Csak a szeghalmi lányok tudtak nyerni

A szarvasiak, akiknél itt Török Gabriella dob kapura, jó hajrával szerezték meg Szegeden az első pontjukat. Fotó: Babák Zoltán

A féltucat megyei csapat számára nem túlságosan jól alakult az NB II-es női kézilabda-bajnokság hétvégi harmadik fordulója. Az a kivételes eset állt elő, amikor a program nem tartogatott viharsarki derbit. Így viszont mindössze a szeghalmi lányok tudtak az ellenfelük fölé kerekedni, illetve a szarvasiaknak jutott még pont Szegeden. Mutatjuk a heti összefoglalót.

Orosházi NKC U22–K. Szeged SE 19–28 (11–13)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Orosháza, 50 néző. Vezette: Bálint, Török.
Orosháza U22: Kovács J. – Balaskó, Kollár 2, FORRÁS 7 (3), Keszeli, Prozlik 2 (2), Leczkési 2. Csere: Cseh (kapus), Csompora 1, Jáhn 3, Mészáros 1, Ladocsi 1, Polovits E., Polovits P. Edző: Nagy Ferenc. A Szeged legjobb góldobói: Szorcsik 8, Horváth N. 7 (3), .
Kiállítások: 10, ill. 14 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 4/4.
Ötgólos hendikeppel kezdték a meccset az orosházi fiatalok, a 14. percben pedig már 2–8-as vendég vezetést mutatott az eredményjelző. Innen kezdtek jól kézilabdázni Nagy Ferenc tanítványai, akik egy jó szériával a 21. percre egalizáltak. A félidő utolsó harmada szorosan alakult, de rendre a látogatóknál volt a vezetés. Szünet után állandósult a 3-4 gólos szegedi vezetés (41. p.: 14–17). A játékrész középső harmadában jött egy orosházi rövidzárlat, amikor a szegediek zsinórban szerzett hat találattal idő előtt lezárták a találkozó érdemi részét.

Bácsalmási PVSE–Békéscsabai ENKSE U19 37–28 (19–11)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Kelebia, 100 néző. Vezette: Grézló, Miklós.
Békéscsaba U22: Petrovszki – Pétervári, Majoros 9, Gajdács L., Ancsin 7, Weigert 2, Csányi 1. Csere: Csikós 1, Fazekas 2, Kiss F. 1, Sándor 5, Szűcs, Áchim. Edző: Fábián Csaba. A Bácsalmás legjobb góldobói: Kovács Sz. 15 (4), Rothpflug 5.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 1/0.
A tartalékosan felálló csabai fiatalok az első öt percben tudták tartani a lépést a bajnokesélyesnek számító Bácsalmással. Azt követően szinte naggyá tették Késmárki kapust, aki több próbálkozásukat is hárította (13. p.: 8–4). A folytatásban állandósult a 3-5 gólos különbség a csapatok között. A házigazdák a végjátékban ismét pontosabbak voltak a kapu előtt, ezzel tekintélyes fórral térhettek pihenőre. Melyet szünet után hamar tízre növeltek (32. p.: 21–11). Később stabilizálták ugyan támadójátékukat a csabaiak, de védekezésben elmaradtak a valós tudásuktól, emiatt érdemben nem tudták szorosabbá tenni a mérkőzést.

Szeghalmi NKC–Mezőtúri AFC 31–24 (15–12)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szeghalom, 60 néző. Vezette: Oláh Edit, Szikszay Judit.
Szeghalom: Triffa – Heegedűs 5 (3), Petri 6 (1), Szijjártó 1, Tóth J. 2, Körtvélyesi 2, Kiss V. 1. Csere: Csizmadia (kapus), Kovács Sz. 3 (1), Ambrus, Cserenyiczki, Hajzer 2, Kotroczó 5, Molnár B. 3, Pincés 1. Edző: Zsadányi Sándor. A Mezőtúr legjobb góldobói: Farkasinszki Z. 7 (6), Perjésiné 4, Négyesi 4, Németh 4.
Kiállítások: 14, ill. 20 perc + Ducza kizárva. Hétméteresek: 4/4, ill. 6/6.
Jól kezdett a Szeghalom, az elején megszerzett előnyét 10 percen át tartotta stabilan. Innen tovább szorosan alakult a mérkőzés, de a vendégcsapat fordítása elmaradt, mi több, jó hajrájával 3 gólos előnnyel térhetett piheőre a sárréti együttes. A térfélcsere után zsinórban öt találatot elérve, állva hagyták az ellenfelet Petri Ildikóék (20–12), a Mezőtúr 11 percen át volt gólképtelen. Ez sem törte meg a harci kedvét, de háromnál közelebb nem tudott zárkózni, a meccs végén pedig tovább nyílt az olló.

PC Trade Szegedi NKE–Szarvasi NKK 23–23 (11–10)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szeged, 50 néző. Vezette: Horváth Z., Turák.
Szarvas: NAGY B. – Buzási 1, Balogh V. 2, Papp 8 (5), HAJDU 6, Török, Nagy E. 2. Csere: Skorka (kapus), Fodor, Szöllősi 2, Kovács B. 2, Óvári, Száva, Tasgyik, Trnyik. Edző: Száva Flórián. A Szeged legjobb góldobói: Csoknyai 5 (1), Nagy R. 4.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc + Nagy E. kizárva. Hétméteresek: 7/3, ill. 8/5.
Jószerivel a teljes első félidő során felváltva születtek a gólok, mindkét együttes inkább a védekezésre helyezte a hangsúlyt. Ennek megfelelően kevés találat született, a 20. percben még csak 8–8 volt az állás. A térfélcserét követően is fej-fej mellett haladt a két csapat. A támadásokba több hiba is becsúszott, ami a jól védő kapusoknak is köszönhető volt. A vendéglátók az 52. percre 22–19-re elléptek, de a szarvasiak nagy hajrával pontot tudtak menteni.

Csorvási SK–Euronovex USE 28–32 (12–16)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 70 néző. Vezette: Babidorics, Reszegi.
Csorvás: Zsiga – ZAHORÁNNÉ 2, Baráth 4, Kurucz 2, GELEGONYA 6, Mokrán 2, Ivanics 5 (1). Csere: Lestyán (kapus), Márton 2, Biró, Kereki 3, Tóth-Greksza, Petrovszki A., Gömöri 2, Rusz, Popol. Edző: Ivanics-Gyemó Anita, Baráth Lajos. Az Euronovex legjobb góldobói: Kaposvári 7 (1), Nagy A. 6, Bücs 6 (4).
Kiállítások: 10, ill. 12 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 6/5.
A vendégek számára indult jobban a mérkőzés, hiszen a 6. percben már 5–1-re is vezettek, de zsinórban szerzett öt hazai találattal fordult a kocka. A félidő második fele ismét a pontosabban játszó látogatók elképzelései szerint alakult, fokozatosan rázták le a támadásban sokat hibázó házigazdákat (10–16), akik csak a végén tudtak faragni a hátrányukon. A második játékrész elejét is lendületesen kezdték a csorvásiak, a 37. percben 17–17-nél ismét utolérték az ellenfelet, majd a vezetést is átvették rövid időre. Az egyik bajnokaspiránsnak számító Euronovex azonban szívós csatában visszaállította a korábbi rendet, és jó végjátékkal bebiztosította győzelmét.

Mizse KC–CZ-Gyulasport 28–24 (15–11)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Lajosmizse, 100 néző. Vezette: Serfőző K., Serfőző R.
Gyula: Mike – Nagy P. 2, Hős 5 (1), Szabó K. 3, Szögi 7, Milyó 2, Kovács K. 2. Csere: Antal (kapus), Ladics 2, Lukács 1, Szalkai, Kertes, Németh Cs., Farkasinszki. Edző: Zöldi-Tóth Katalin. A Lajosmizse legjobb góldobói: Fekete-Németh 11, Tóth P. 5.
Kiállítások: 10, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 3/3.
A mérkőzés elején sokáig szorosan alakult az eredmény. Váltott vezetés mellett haladt a két csapat, nagy figyelmet fordítva a védőmunkára. A félidő második felében terméketlenné váltak a gyulai támadások. Ziccerek maradtak kihasználatlanul, a mizsei hálóőr is jól végezte dolgát, így hiába volt elfogadható a védekezés, négygólos előnyre tett szert a házigazda. Szünet után is megmaradt a Mizse lendülete (34. p.: 18–11), de az edzője időkérése után megkezdte a zárkózás a vendégcsapat. Hős Kata találatával 22–19-nél járt legközelebb a házigazdákhoz, akik Fekete-Németh vezérletével újítani tudtak, és a végjátékban sem hagytak lehetőséget a vendégeiknek a pontszerzésre.