Csak Jáhn Krisztina bemutatkozása okozott örömöt

Herbert Gábor vezetőedző hetek óta nincs irigylésre méltó helyzetben a csapatát sújtó sérüléshullám miatt. Fotó: Antal János

A bajnokság végére teljesen elfogy az orosházi női kézilabdacsapat, amely az NB I B-s bajnokság felsőházi rájátszása 8. játéknapján a feljutásért küzdő NEKA otthonában szenvedett vereséget, mindössze 10 játékossal a „fedélzeten”.

NEKA–OXXO Energy Orosházi NKC 30–21 (15–6)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Balatonboglár, 80 néző. Vezette: Csányi Tibor, Gadányi Tibor.
Orosháza: Bálint – Bíró 2, Gara, Kenyeres 3, Ács 2, Vörös 4 (1), Antal 5 (5). Csere: Cseh (kapus), Mikula 1, Patyi, JÁHN 4. Vezetőedző: Herbert Gábor. A NEKA legjobb góldobói: Csíkos 7, Kovalcsik 4, Szabó A. 4.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 8/6.

Lassan alig tud kiállni az ONKC együttese sérülések, betegségek miatt. A vasárnapi találkozóra mindössze 11 játékossal utazott el Herbert Gábor vezetőedző, így vérmes reményeik nem lehettek a második – feljutást jelentő helyre törő – akadémisták ellen.
A hazaiak kezdtek jobban, a 10. percben 5–2-es állást mutatott az eredményjelző. A lendületesebb NEKA irányította a játékot, a 16. percben 7–3-nál időt is kért Herbert Gábor. A vendégek kétszer is emberhátrányba kerültek, amit kihasznált a házigazda, és a 21. percre 11–4-re húzott el. A folytatásban pedig tovább nőtt a különbség.
Fordulás után a 35. percben alakult először a hazaiak tízgólos fórja (17–7), az akadémisták tovább diktálták a tempót. A vendégeknél a mindössze 16 éves Jáhn Krisztina jól mutatkozott be, és megszerezte első góljait az NB I B-ben, végül négy találatig jutott. A folytatásban felválva estek a gólok, az 51. percben 26–18 volt az állás, ez a különbség pedig nem is változott már érdemben.
Herbert Gábor: – Gratulálok a NEKA csapatának a megérdemelt győzelemhez. Úgy érzem, részünkről ez egy vállalható vereség volt, örülök fiatal balszélsőnk, Jáhn Krisztina jó bemutatkozásának.