Csatavesztés emelt fővel

Az orosházi fal nem tudta meggátolni a nánásiak sikerét. Fotó: Antal János

Nem sikerült az orosházi női kézilabdázók rajtja az NB I B-s bajnokságban. Herbert Gábor alakulata a szünetben még két góllal járt előrébb a hajdúnánási premieren, a második játékrész során azonban fordult a kocka és szoros vereség lett a vége.

Hajdúnánás SK–OXXO Energy Orosházi NKC 27–25 (13–15)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Hajdúnánás, 200 néző. Vezette: Bába Sándor, Horváth Péter.
Orosháza: BÁLINT – Bíró 2, Maláti 4, Tóth S. 6 (5), Mikula 1, Vörös 2 (1), Moharos. Csere: Cseh, Gedó (kapusok), MÁRCZY 9, Antal 1, Szabó D., Ács, Papp, Horváth B. Edző: Herbert Gábor. A Hajdúnánás legjobb góldobói: Vámosi 5 (2), Nyakó 4, Szabó P. 4.
Kiállítások: 8, ill. 12 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 6/6.

A találkozó elején felváltva estek a gólok, a 9. percben 5–5 volt az állás. A 11. percben két góllal vezetett az ONKC (5–7). A 17. percben 10–7-es vendég vezetésnél a játékosként korábban Orosházán is megfordult nánási edző, Dajka István időt kért. A hajrában, miután egy gólra feljött a Nánás, 11–12-nél Herbert Gábor is kikérte az idejét. A szünetben kétgólos orosházi előnyt mutatott az eredményjelző.
Fordulás után felváltva estek a gólok, majd a hazaiak erősítettek, kihasználták a vendégek hibáit, és átvették a vezetést. Az ONKC mindent megtett, jól küzdöttek a lányok, de végül kétgólos vereséget szenvedtek a nyitányon. A hazaiaknál az előző szezonban Békéscsabán játszó Szabó Panna négyszer volt eredményes, a korábbi orosházi játékos Nyakó Rozália is ugyanennyi gólt lőtt.
Herbert Gábor: – Gratulálok a hazaiaknak a győzelemhez! Apróságokon múlt a mai mérkőzés végeredménye. A lányok mindent megtettek, most így alakult, dolgozunk tovább!