Csodaszámba menő orosházi siker

Márczy Tekla ismét rendkívül gólerős játékkal rukkolt ki. Fotó: Szepesi Áron

Az NB I B-s női kézilabda-bajnokság felsőházi rájátszása negyedik fordulójában újabb idegenbeli sikert ért el az Orosházi NKC csapata. A kék-fehérek mindössze nyolc egészséges játékossal kiállva, igazi csapatként működtek a SZISE ellen, és néhány kimagasló egyéni teljesítménynek köszönhetően, magabiztos sikert értek el.

Szent István SE–OXXO Energy Orosházi NKC 23–32 (10–16)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Tököl, 60 néző. Vezette: Kovács Gergő, Papp Béla András.
Orosháza: Bálint – BÍRÓ 5, MÁRCZY 10, Kenyeres 2, MIKULA 3, Vörös 4 (2), ANTAL 8 (2). Csere: Cseh (kapus), Ács, Papp E. Vezetőedző: Herbert Gábor. A SZISE legjobb góldobói: Horváth A. 6 (4), Balla 4, Bártfay 4.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 6/4.

Kezdetben nehezen születtek a gólok, a 8. percben még csak 3–2-re vezettek az orosháziak. Ezt követően fellángolt a SZISE, és három minutával később rövid időre átvette a vezetést (5–4). Nagy csata folyt a pályán, szorosan alakult az eredmény, csak a 18. percben vezetett először két góllal az ONKC (7–9). A lelkes hazaiak innen még egalizáltak, de azután visszaállt a kétgólos vendégelőny (24. p.: 9–11). A hazaiak edzője időkéréssel igyekezett frissíteni csapatát, de a hajrára rákapcsolt az Orosháza és a szünetig az addigi legnagyobb különbségű fórra tett szert.
Fordulás után magabiztosan tartotta öt-hat gólos előnyét Herbert Gábor együttese (34. p.: 12–18). Négy minutával később viszont időkérésre kényszerült az orosházi edző, mivel négy gólra feljöttek a házigazdák (14–18). Azután vissza is állt a korábbi rend. A vendégek fegyelmezetten, és taktikusan játszottak, és a 44. percben már hét góllal vezettek (16–23). Antal Jeniferék teljesítményét a SZISE időkérései sem zökkentették ki. Jó játékkal fokozatosan növelték az előnyüket (52. p.: 20–28), így  végjátékra nem maradt izgalom.
Herbert Gábor: – Aki nem látja a heti munkát, azt mondja kötelező győzelem, én pedig azt, hogy egy csoda, hiszen nyolc egészséges emberrel tudtunk ilyen különbséggel nyerni. Gratulálok a lányoknak, igazi sportemberek!