Csupa szív játékkal nyert a Kondoros

Ambrus József és Raffai András ezúttal nem csak a védekezésért, de a kondorosiak góljaiért is felelt. Fotó: Facebook/Székács KE

A tarcsaiakat leszámítva nem várt könnyű ellenfél az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság Dél-keleti csoportjában érdekelt megyei csapatoknak. A tavaszi második játéknapon a két csabai gárdának a bajnokaspiránsokkal kellett összecsapniuk és bár derekas küzdelemre készítették őket, végül alulmaradtak. A Kondoros hosszú idő után léphetett ismét hazai környezetben pályára, ennek örömére tartalékosan aratott bravúros győzelmet a szegedi nevelésű fiatalok alkotta Algyő ellen. A legkönnyebb feladat a tarcsaiakra várt, akiket a létükért küzdő csongrádiak nem állítottak komoly kihívás elé.

Kondorosi KK–FKSE-Algyő 29–28 (16–15)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Kondoros, zárt kapuk mögött. Vezette: Dohány, Nagy L.
Kondoros: SZTANCSIK – Istenes L. 3, AMBRUS 5, RAFFAI 13, GAZSÓ 6, Kasnyik T., Istenes I. 1. Csere: Gyurcsán (kapus), Kasnyik V. 1, Kovács A. Edző: Kósa Balázs. Az Algyő legjobb góldobói: Temesvári 8, Vass 7.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 7/6.
A KKK nélkülözni kényszerült a békési kölcsönjátékosait. Egy ideig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a Kondorosnak sikerült ellépnie, de hamar visszazárkózott az ellenfele, igaz a szünetig állandósult a hazai csapat egy-két gólos előnye. A második játékrészt az Algyő kezdte jobban, amely a 40. percben már hárommal vezetettek. Egy időkérés helyrerázta a fáradni látszó házigazdákat. Elővették erőtartalékaikat, ennek hatására sikerült fordítaniuk, az utolsó tíz percben pedig már nem jött új fordulat. Raffai és Ambrus hamar belátta, hogy a hiányzók miatt támadásban főszerepet kell vállalniuk. Rutinjuk rendkívül eredményesnek bizonyult a fiatal vendégek ellen. Az algyőiek támadásai, lerohanásai sokszor eljutottak a kapuelőtérig, de az ihletett formában védő Sztancsikkal gyakran nem boldogultak. A csupa szív játékkal megérdemelt győzelmet arattak a kondorosiak.

Makói KC–Békéscsabai BDSK 34–31 (20–13)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Makó, zárt kapuk mögött. Vezette: Nagy L., Szekeres.
Békéscsaba: MÉZES – dr. Sári 4, Bagdi 3, RADOJEVICS 5, Vlcskó K. 5 (2), FEKETE L. 7, FARKAS B. 6. Csere: Olajos-Tóth (kapus), MÁRTON, Fekete G., Mezei, Tóth A. Edző: ifj. Skaliczki László. A Makó legjobb góldobói: Gazsó 10, Csányi 4, Maróti 4.
Kiállítások: 2, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/1, ill. 2/2.
A békési kölcsönjátékosok hiányában a csabaiak meglehetősen szűkös kerettel utaztak el a találkozóra. A baljós előjelek ellenére az első negyedórában rendre náluk volt az előny, a bajnoki címre pályázó hazaiak csak futottak az eredmény után. A fordulat a 18. percben állt be a játékba, amikor a makóiak döntetlen állásról zsinórban öt gólt dobtak. Ezt az előnyüket még növelni is tudták a szünetig. Jól jött a vendégeknek a pihenő, sikerült rendezniük soraikat a folytatásra. Szívós munkával kezdték faragni a hátrányukat, ám a kisebb „üresjáratok” rendre visszaállították a korábbi különbséget. A 43. percben 28–20-as állásnál összekapták védekezésüket és újabb hajrát nyitottak a látogatók. Szűk negyedóra alatt háromra zárkóztak fel (30–27), ám a végjátékra a szűkös létszám miatt felőrlődtek a saját maguk által diktált tempóban.

Békéscsaba DKSE–Törökszentmiklósi Székács KE 20–29 (11–12)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, zárt kapuk mögött. Vezette: Nyitrai, Tóth G.
DKSE: Kecskeméti– Kéri I., Gábor 3 (1), Benkő 1, Bai, Murányi B. 10, Tusjak 5. Csere: Újfaluczki (kapus), Novák, Németh 1, Machlik, Murányi Á., Kéri B., Szabó Zs. Edző: Vólent János. A Törökszentmiklós legjobb góldobói: Holló 6, Csanádi V. 6, Szollár 5 (5).
Kiállítások: 10 perc + Szabó Zs. kizárva, ill. 6 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 5/5.
A csabai fiatalok közül többen sérülten vállalták a játékot, ennek ellenére nagyon fogadkoztak, hogy megszorítják a bajnoki cím megszerzése felé pontveszteség nélkül menetelő látogatókat. Az első félidő ennek megfelelően mindvégig szoros csatát hozott. Remekül védekeztek a csapatok, a kapusok is jól teljesítettek, ennek hatására egyik fél sem tudott komolyabb előnyt kialakítani. A szünet egyértelműen a frissebb vendégeknek jött jobban. A hazaiakon ekkor kezdtek kiütközni a gondok és hétközi Gyöngyös elleni I. osztályú ifi bajnoki meccs fáradalmai. Ennek hatására a védekezésben csökkenni kezdett a figyelem, a támadásokba pedig egyre több hiba csúszott, így végül a törökszentmiklósiak folytatni tudták a győzelmi szériájukat.

Köröstarcsai KSK–Csongrádi KSE 39–17 (18–8)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Mezőberény, zárt kapuk mögött. Vezette: Feind, Kathi.
Köröstarcsa: DOMOKOS – KOVÁCS L. 4, Polgár T. 4 (2), Brezowski 4, Molnár B., LŐRINCZI 7, Ivanics 2. Csere: KISS N. (kapus), Kovács I. 3, Bögre 4, MOLNÁR S. 8, Répási 1, Papp D. 2 (1), Rácz N. Edző: Molnár Zoltán. A Csongrád legjobb góldobói: Kiss B. 3, Kovács D. 3, Kovács A. 3.
Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 4/2.
A két csapat között jelentős különbséget mutat a tabella és ez a pályán is megmutatkozott. A csongrádiaknak az a 2 pontjuk van, amit a tarcsaiaktól szereztek. A vendégek lőtték az első gólt és a 7. percig jól is tartották magukat (3–3). Ekkor a hazaiak ritmust váltottak, nagy lelkesedéssel és eredményesen játszottak (23. p.: 15–5). A hazaiak mestere ettől kezdve tetszés szerint bevethette az új és a fiatal játékosait egyaránt. Szünet után szinte lerohanta ellenfelét a Köröstarcsa (36. p.: 24–8). A sorozatos cserék és kiállítások hatására kisebb sorozatot összehoztak a csongrádiak (45. p.: 27–15), de ezzel el is lőtték az összes „puskaporukat”, a hátralévő negyedórában mindössze két gólra futotta részükről. A visszavágás sikeres volt tehát, a nagy különbségű győzelemből pedig minden hazai játékos kivette a maga részét.