Dekoncentráltak voltak a békésiek

Ezúttal Papp Bálint intelmei sem használtak. Gapixfotó

Újabb őszi meccsét pótolta az Optimum Solar-Békési FKC NB I B-s férfi kézilabdacsapata, amely a 7. fordulóból elhalasztott találkozón a jó képességű Mezőkövesdet fogadta. A jobban pörgő vendégek az első félidőben 4 gólos előnyt szereztek, amit szünet után is eredményesen őriztek meg a sokat hibázó hazaiakkal szemben.

Optimum Solar-Békési FKC–Mezőkövesdi KC 27–31 (12–16)
NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés. Békés, zárt kapuk mögött. Vezette: Paska Dániel, Vastag Sámuel.
Békés: Pajkó – Osgyán 5, Haszilló 3 (1), Varsandán 4 (1), Székely 1, Szász 3 (1), Fedor 2. Csere: Borbély, Takács (kapusok), Gál 3, Kiss R. 1, Dénes, Mezei 3, Bátky, dr. Czina, Árpási 2. Edző: Papp Bálint. A Mezőkövesd legjobb góldobói: Kovács B. 12, Jancsó 7 (3), Csörgő 4.
Kiállítások: 10, ill. 14 perc + Szöllősi kizárva. Hétméteresek: 5/3, ill. 3/3.

A kezdeti gólváltást követően a mezőkövesdiek ragadták magukhoz a kezdeményezést, és fokozatosan kiépítve előnyüket a félidő közepére négy góllal elléptek a házigazdáktól (5–9). A békésiek védőmunkája ezen a napon nem működött kellő hatékonysággal, emiatt a vendégek felállt fal ellen is gyakran eredményesek tudtak lenni, ezzel szemben támadásban több hiba gátolta meg a hazaik felzárkózását.
A második félidő első harmadában is eredményesen őrizte megnyugtató, 3-4 gólos előnyét a borsodi együttes. A hazaiak játékába ismét sok hiba csúszott, így a 45. percre kialakult az addigi legnagyobb különbség a csapatok között (18–24). Már ekkor érezhető volt, hogy ezen a napon a viharsarki együttesnek nem sok babér teremhet, a találkozó végén már csak kozmetikázni tudta az eredményt, pontszerzésre nem maradt esélye.
Papp Bálint: – Ma fásultan és dekoncentráltan kézilabdáztunk, ellenfelünk pedig ezt okos játékkal kihasználta, és megérdemelt győzelmet aratott.