Dobogóközelbe kerültek a békésiek

Nem az a fajta meccs volt, ahol Padla József edzőnek rekedtre kellett volna kiabálnia magát. Gapixfotó

Az NB I B-s férfi kézilabda-bajnokság 12. fordulójában magabiztos győzelemmel folytatta szereplését az Optimum Solar-Békési FKC csapata. Az első számú viharsarki egység a veszprémi akadémistákat múlta felül jó játékkal a szombati mérkőzésén, ezzel a negyedik helyre kapaszkodott fel a tabellán.

Optimum Solar-Békési FKC–BFKA-Veszprém 28–23 (15–12)
NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés. Békés, 250 néző. Vezette: Sándor György, Szabó Balázs.
Békés: Takács – Hrabák 4, Horváth L. 3, Haszilló 2, Varsandán 3, Árpási 4, Fedor 1. Csere: Borbély (kapus), Mezei 4 (2), Szász 3, Laufer 2, Kovács R., Novák Zs., Kovács Sz. 2, Balogh B. Edző: Padla József. A Veszprém legjobb góldobói: Almásy 8, Czabula 3 (2).
Kiállítások: 8, ill. 2 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2.

Egy 5–0-s hazai etappal kezdődött a mérkőzés. Az akadémista fiatalokat felvonultató vendégek a 7. percben dobták az első góljukat, de annyira összeállt a játékuk, hogy a félidő közepén 6–6-nál utolérték a házigazdákat. Egy ideig fej-fej mellett haladt a két együttes, ám azután Varsandán Áron és Árpási Patrik duplájával meglépett a Békés (24. p.: 13–9). Bár Almásy Richárd vezérletével kapaszkodott a Veszprém, két találatnál jobban nem tudta megközelíteni a házigazdákat.
A második félidő elején gyorsan „helyretették” a meccset Padla József tanítványai. A 35. perctől stabilan tartották a megnyugtató 4-5 gólos különbséget, a vendégek csak kétszer tudtak közelebb férkőzni. A második alkalom az 50. percben volt 22–19-nél, ettől kezdve azonban Takács Szabolcs leeresztette a rolót a kapuban, társai pedig gondoskodtak az izgalommentes hajráról (53. p.: 25–19). Az egész mérkőzésen stabil teljesítményt nyújtó békési csapat végül biztosan gyűjtötte be a pontokat az addig negyedik helyen tanyázó veszprémiek ellen.
Padla József: – Fontos győzelmet arattunk, melyet kiemelkedő kapusteljesítmény alapozott meg, azonban minden játékosunk kivette a részét a sikerből. Jó volt látni azt, hogy a mérkőzés végén a közönség és a csapat egymásra talált. A szurkolóink most is sokat segítettek a győzelem kiharcolásában.