Döntetlen a Vasassal

Fodor-Bottó Rózsa kétszer talált be a csütörtöki edzőmérkőzésen. Fotó: Antal János

Csütörtökön lejátszotta heti második edzőmérkőzését is a Tatán edzőtáborozó NB I-es békéscsabai női kézilabdacsapat. A lilák azok után, hogy kedden 5 gólos vereséget szenvedtek a ligakonkurens Mosonmagyaróvárral szemben, ezúttal az NB I B-s Vasassal játszottak döntetlent.

EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE–Vasas 31–31 (13–15)
Felkészülési női kézilabda-mérkőzés, Tata, zárt kapuk mögött. Vezette: Kovács T., Márfi.
Békéscsaba: Mistina – Andróczki, Borgyos 6, Kukely A. 6, Agbaba 2, Petika 3, Fodor-Bottó 2. Csere: Szabó D., Csizmadia (kapusok), Kukely K. 2, Giricz, Vámosi P. 9 (5), Iván 1, Bucsi, Mitrovics, Török F. Vezetőedző: Vida Gergő. A Vasas legjobb góldobói: Tóth M. 7 (2), Hadnagy 4, Szatmári 4, Szilovics 4.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 8/5.

Az első tíz percben felváltva estek a gólok (4–4), majd a fővárosaik vezettek egy-két góllal. A félidő hajrájában a fővárosi együttes kétgólos előnyt szerzett a szünetre. Fordulás után a Békéscsaba átvette a vezetést (40. p.: 20–18). A Vasas azonban nem adta fel, kihasználta a csabaiak hibáit, és az 50. percre 27–23-ra fordított. Az utolsó tíz percben a lila-fehérek nagy hajrát vágtak ki, így sikerült egyenlíteniük. A látottak alapján a hullámzó teljesítményt nyújtó békéscsabaiak igazságos döntetlent értek el az NB I B-ben bajnoki címre törő, nyáron jelentősen megerősített Vasas ellen.
Az Előre NKSE csapata pénteken délután az edzőtábor végén utazik haza Békéscsabára.