Döntőt játszik az Előre

Csabai oldalon a védekezésben rejlett a siker kulcsa. Fotó: Milyó Pál

Budaörs–Békéscsaba mérkőzést rendeznek szombaton a Szabó Károly munkásságának emléket állító női felkészülési kézilabdatorna döntőjében. A pénteki elődöntőős során a Budaörs a Fehérvár KC együttesét múlta felül egyetlen találatnyi különbséggel, a házigazdák pedig a román első ligás Slatinát múlták felül.

EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE–CSM Slatina (román) 28-23 (12–11)
Felkészülési női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 300 néző. Vezette: Paska, Vastag.
Békéscsaba: Szabó D. 1 – Andróczki 1, M. Agbaba 9 (5), Gyimesi 3, Giricz L. 3, Mayer Sz., Borbély M. 1. Csere: Razum (kapus), Kukely K. 1, Termány, Vámosi P., Török F. 1, Horváth G., Bucsi 2 (1), Bencsik 1. Vezetőedző: Papp Bálint. A Slatina legjobb góldobója: Finaru 7 (3).
Kiállítások: 8, ill. 14 perc. Hétméteresek: 6/6, ill. 7/4.

A hazaiak remek rajtot vettek, de a kapusuk bravúrjaira is szükség volt ahhoz, hogy négygólos különbséget dolgozzanak ki a mérkőzés első negyedében. A folytatásban mindkét oldalon akadtak biztató momentumok támadásban és védekezésben is, a románok azonban szívósan tapadtak a házigazdákra. Olyannyira a védekezés dominált, hogy a 21. percről nyolc minután keresztül nem esett gól, a végjátékban pedig a látogatók minimalizálták a hátrányukat.
A szünet a hazai csapatnak tett jót, amely Szabó Dóra újbóli remeklésének hála a 41. percre az addigi legnagyobb előnyt harcolt ki (17–12), amiből érdemben már nem is engedett. A biztos győzelemhez fegyelmezett védekezésre és kiváló kapusteljesítményre volt szükség csabai részről.
Papp Bálint: – Egy igen harcos ellenféllel találtuk szembe magunkat. A védőmunkánk hellyel-közzel rendben volt, a kapuban is stabil teljesítményt tudtunk mutatni végig, ami jó alapot adott a nehezebb időszakokra. Volt tartásunk és támadásban is akadtak biztató momentumok.

A másik mérkőzésen: Fehérvár KC–Moyra Budaörs Handball 28–29 (12–14)