Döntőt játszik vasárnap az ONKC

Márczy Tekla az orosháziak legeredményesebb játékosának bizonyult társbérletben. Fotó: Antal János

Döntőt játszhat a hazai rendezésű felkészülési tornán az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata. Herbert Gábor együttese szombaton a Mohácsot verte minimális különbséggel, így a végső győzelemért az Algyővel csatázhat vasárnap 16 órás kezdéssel.

OXXO Energy Orosházi NKC–Mohácsi TE 29–28 (19–13)
Felkészülési női kézilabda-mérkőzés. Orosháza, 150 néző. Vezette: Szöllősi Dalma, Szöllős Stella.
Orosháza: Cseh, Gedó, Bálint (kapusok) – Mikula, Netye-Tóth 6, Moharos, Vörös 2, Herjeczki-Antal 5, Szabó D. 2, Kenyeres 3, Bíró, Márczy 6, Ács O. 1, Horváth B., Maláti 4, Szöllősi. Edző: Herbert Gábor. A Mohács legjobb góldobói: Rittlinger 14, Bozsovics 5.
Kiállítások: 12, ill. 6 perc. Hétméteresek: 7/4, ill. 7/7.

A pénteki Gárdony elleni siker után, szombaton az NB I B-s nyugati csoportban érdekelt Mohács volt a házigazdák ellenfele az OXXO Kupán. Ezúttal teljesen új kezdővel álltak fel, illetve a keret ifjúsági korú tagjai is csatlakoztak. Az első félidő első felében szorosan alakult a meccs, ám ezután Cseh Roberta védéseivel, illetve jó védekezéssel 11–7-re elhúztak az orosháziak, a szünetig jól játszva hat gólra növelték a fórt.
A folytatásban is tartották ezt az előnyt, a 48. percben Herjeczki-Antal Jenifer gólja után 27–21 volt az állás. Úgy tűnt, hogy nem lehet gond a végéig, az 53. percben Maláti Dóra találatát követően is még 29–23-at mutatott az eredményjelző. Később derült ki, hogy ez volt az utolsó hazai találat a mérkőzésen, míg a mohácsiak veszedelmesen közeledtek. A sok hazai hiba miatt izgalmasan alakult a vége, de végül az ONKC megőrzött egy gólt a tekintélyes előnyéből.
Herbert Gábor: – Ötven percig jól játszottunk, megérdemelten vezettünk. Ami azt követően történt, azt viszont nem értem, de valószínűleg velem van a baj…
Szombati eredmények: Hajdúnánás SK–Szent István SE 26–18, Gárdony-Pázmánd NK–Csepel DSE 35–26, Levendula Hotel FKSE Algyő–Csurgó NKC 24–21.