Egert is bevették a csabai lányok

Vámosi Panna négy gólt tett a közösbe Egerben. Fotó: Antal János

Az NB I B-s női kézilabda-bajnokság 17. fordulójában rangadót nyert a Keleti csoport élén hibátlanul menetelő Békéscsabai Előre NKSE csapata. Papp Bálint tanítványai a második helyen álló Eger otthonában arattak magabiztos sikert, ami a felsőházi rájátszásban is jól jön majd számukra.

Eszterházy SC Eger–EUbility Group-Békéscsabai ENKSE 27–35 (12–14)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Eger, 100 néző. Vezette: Dáné Rita, Marton Zsófia.
Békéscsaba: CSIZMADIA – IVÁN 7, TÖRÖK 5, Kukely A. 2, GIRICZ 3, Gyimesi 4, Karacs 3. Csere: Szabó D. (kapus), MAYER 4, Bucsi 1, Borbély 1, Kukely K., Szögi 1 (1), Vámosi 4, Andróczki, Bencsik. Vezetőedző: Papp Bálint. Az Eger legjobb góldobója: Pankotai 7 (1), Győrfi 5,
Kiállítások: 2, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 3/1.

A csoport rangadóját a csabaiak kezdték jobban. A rutinos Mayer Szabina gólerős játékának köszönhetően rendre náluk volt az egy-két gólos előny, igaz a lelkes egriek próbálták tartani a lépést az első tíz percben. A félidő közepén kezdett „nyílni az olló”, bár a látogatók addig már két büntetőt is elhibáztak, a 16. percben először vezettek három találattal (6–9). Jött a menetrendszerű hazai időkérés, de az Előre lendületét ez sem törte meg. Az egykor a hevesiektől igazolt Iván Emese átlövésével a 19. percre kialakult az addigi legtekintélyesebb csabai előny (6–11). Persze az egriek nem véletlenül állnak közvetlenül a lilák mellett a tabellán, ezt a folytatásban igazolták is: Nagy Éva védéseivel a szünetig ismét nyílttá tették a meccset.
A térfélcserét követően is szívósan tapadtak a házigazdák, a 36. percben egyetlen gólra közelítették meg a vendégeket (16–17). A nagyobb rotációs lehetőségnek a magas szintű mérkőzés utolsó harmadában lett jelentősége. A csabaiak egyre több hibára késztették riválisukat, miközben saját játékosaik választékos találataival szépen lassan behozhatatlan előnyre tettek szert (47. p.: 19–26). A félidő második felében sem változott a játék, Vámosi Panna jóvoltából már 9 gól is volt a vendégek előny (55. p.: 23–32), ami gyakorlatilag meg is maradt a végéig.
A Békéscsaba több bevethető játékosával a második félidőre egyértelművé tette, hogy jobb csapat a riválisánál, ezzel 17 fordulót követően is pontveszteség nélkül menetel.
Papp Bálint: – Végig nagy sebességgel, stabilan kézilabdázott a csapat az idegenbeli rangadón, amit teljesen megérdemelten nyert meg, és ezért valamennyi játékosunk dicséretet érdemel. Köszönöm a stáb tagoknak, a klubvezetésnek azt a támogatást amivel elértük ezt a szép sikert.