Egy félidővel korábban jött a téli szünet

Vörös Bettináék addig eredményes támadójátéka alább hagyott a második félidőre. Fotó: Zsedényi Péter

Alaposan elmaradt az utóbbi hetek teljesítményétől az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata, amely a bajnokság 13. fordulójában a Pénzügyőr otthonában maradt alul eltérő félidőket produkálva.

Pénzügyőr SE–OXXO Energy Orosházi NKC 25–21 (10–12)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Budapest, 120 néző. Vezette: Benya-Hantos Dorina, Kovács Kamilla.
Orosháza: Bálint – Ludvig 2, Vörös 2, Zavaczki 6 (2), Ács, Kenyeres 5, Bíró 2. Csere: Szőke (kapus), Gara, Iván 3, Mikula, Baráth 1, Bedron, Repák. Vezetőedző: Morva Zoltán. A Pénzügyőr legjobb góldobói: Pasqualetti 9, Berta 4, Tóth A. 3.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 2/2.

A hazaiak 3–2-es rohammal indították a találkozót, de azután az orosháziak feljavuló védekezése következtében a félidő közepéig megmaradtak három lőtt gólon. A vendégek viszont ezt kihasználva, Kenyeres Barbara eredményességével 3–6-ra változtatták az eredményt. Bár a Pénzügyőr időkéréssel összekapta a támadójátékát, ennek ellenére egy időre állandósult a 3-4 gólnyi orosházi előny. A végjátékra azután megtorpant az ONKC, így Bálint Anna bravúrjai ellenére 10–11-re feljött a Pénzügyőr.
A második félidő elején Iván Emese még 10–13-ra alakította az eredmény, ám azután elmaradtak az orosházi találatok. A félidő derekáig mindössze háromszor voltak eredményesek a sokat hibázó vendégek, erre kilenccel válaszolt a fővárosi gárda (45. p.: 19–15). Morva Zoltán másodszori időkérése rövid időre ismét lendületbe hozta csapatát (20–18), ám a támadópotenciállal a folytatásban is akadtak gondok. Mindez alapjaiban lehetetlenítette el az orosháziak felzárkózási kísérletét, illetve pontszerzését.
Az orosháziak január 21-én Gárdonyban folytatják a bajnoki szereplésüket.
Morva Zoltán: – Szégyen, erre a teljesítményre sajnos mást nem tudok mondani. Kellemes ünnepeket kívánunk szurkolóinknak!