Egy ponttal „beljebb”

Varsandán Áron (labdával) a végén eldönthette volna a meccset. Gapixfotó

Egy ponttal gyarapította számláját a Békési FKC NB I B-s férfi kézilabdacsapata, amely a bajnokság 16. fordulója keretében az Ózddal végzett döntetlenre saját pályáján. Ezzel a pontazonosság is megmaradt a két együttes között a tabellán.

Optimum Solar-Békési FKC–ÓAM-Ózdi KC 24–24 (9–9)
NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés. Békés, zárt kapuk mögött. Vezette: Asztalos Bence, Szalay Zoltán.
Békés: Pajkó – Osgyán 3, Varsandán 3, GÁL 4, Árpási 3, Mezei 1, Szász 3 (2). Csere: Pankotai, Takács (kapusok), Kiss R. 1, FEDOR 4, Haszilló, Székely 2, Dénes, Bátky, Kohlrusz. Edző: Papp Bálint. Az Ózd legjobb góldobói: Nyeste 8, Benák 7 (3).
Kiállítások: 6, ill. 4 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 3/3.

A találkozó elején felváltva estek a gólok. Jól védekeztek a csapatok, így nehezen tudtak kapuba találni a játékosok. A félidő közepéig rendre a hazaiak vezettek minimális különbséggel, de a borsodiak részéről mindig érkezett a válasz, a játékrész ennek megfelelően döntetlennel zárult.
Fordulás után nagy lendülettel kezdett a békési együttes, szinte percenként szerezték a találataikat, így a 36. percre kialakult az addigi legnagyobb különbség a felek között (14–11). A játékrész középső szakasza ismételten kiegyenlített játék jegyében telt, sikeresen őrizte 2-3 gólos előnyét a hazai csapat. A hajrához érkezve azonban ritmust váltott az Ózd, és egy 4–0-s szériával az 53. percre egalizálta az eredményt (22–22). Izgalmasan alakult a végjáték: a vendégek vezetést eredményező gólját Árpási révén ledolgozták, sőt Varsandán révén a győzelmet is megszerezhették volna, de az átlövő a kapufát forgácsolta szét az utolsó másodpercekben.
Papp Bálint: – A végjátékot tekintve igazságos eredmény született, a játékosok hozzáállása megfelelt, átérezték a meccs fontosságát, azonban ez ma egy pontra volt elegendő.