Egyoldalúra sikerült a megyei derbi

Bai Dániel ötször volt eredményes az újkígyósi megyei derbin

Fölényes kondorosi győzelemmel zárult Újkígyóson az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság hétvégi megyei derbije. A házigazdák gyenge napot fogtak ki, amit a vendégeik kihasználva már az első félidőben döntésre vitték a dolgot. A Dél-keleti csoport harmadik viharsarki csapata, a Köröstarcsa sokkal izgalmasabb meccset vívott Mezőtúron, de igyekezete nem járt eredménnyel.

Mezőtúri AFC–Köröstarcsai KSK 25–24 (15–14)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Mezőtúr, 30 néző. Vezette: Katona, Konyári.
Köröstarcsa: PANKOTAI – KECSKÉS 2, CSIGE 6 (2), POLGÁR T. 7, Novák, Molnár K. 2, Kovács I. Csere: Domokos (kapus), OLÁH 7, Lukács, Pap. Edző: Molnár Zoltán. A Mezőtúr legjobb góldobói: Dénes 5, Soós 5, Sütő 4, Zalai 4.
Kiállítások: 2, ill. 4 perc. Hétméteresek: 1/0, ill. 4/2.
A két gárda rendre presztízsmérkőzéseket vív egymással, így volt ez vasárnap is. Kezdettől fej-fej mellett haladtak a felek, váltott vezetés mellett. Az első félidő során a 27. percben alakult ki egyszer olyan eredmény, amikor kétgólos előnyt tudott kiharcolni valamelyik csapat (12–14). Szünet után is folytatódott a sportszerű „állóháború”. Aztán a tarcsaiak majd 9 percig gólképtelennek bizonyultak, ezt kihasználva a házigazdák az addigi legnagyobb előnyt tudták kialakítani (44. p.: 19–16). A folytatásban is óriási csata folyt a pályán, minden egyes találatért nagyot kellett küzdeniük a játékosoknak. A látogatók eredményes üldözőversenyt tartottak, mivel az 57. perc elején ledolgozták a hátrányukat. A mezőtúriak utolsó találatra azonban már nem érkezett válasz, mert 59:07-nél kimaradt a sorsdöntő hétméteresük, ennek ellenére emelt fővel távozhattak.

Újkígyós FISE–Kondorosi KK 22–33 (6–18)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Újkígyós, 90 néző. Vezette: Kiu G., Kiu T.
Újkígyós: Rákóczi – Mészáros, Fekete L. 5 (2), Balázs 6, Masa, Murányi B. 3, Lőrinczi 2. Csere: Kiss N., Mezei (kapusok), Endrei, Gábor, Csatlós, Ivanics 2, Fekete G. 3, Farkas B. 1. Edző: Balogh József.
Kondoros: SZTANCSIK – ISTENES L. 9, AMBRUS 5, KOVÁCS A. 7, BAI 5, TÓTH G. 1, ARNÓCZKI 5. Csere: Szebegyinszki (kapus), Kasnyik T., Kasnyik V. 1, Zahorecz, Istenes I., Horcsák. Edző: Kósa Balázs.
Kiállítások: 4, ill. 2 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2.
A kígyósiak két gyors góljára hattal válaszolt a Kondoros. A látogató különösen védekezésben nyújtott ragyogó teljesítményt Sztancsik kapus remekléseivel, ezekből gyors ellentámadásokkal növelte eredményét. A kígyósiak a harmadik góljukat a 10., a negyediket a 27. percben tudták megszerezni! Ezalatt a KKK folyamatosan eredményes volt akár felállt fal ellen, akár rendezetlen védekezéssel szemben. A második félidő első tíz percében sem változott a mérkőzés lefolyása a vendégek már 16 góllal is vezettek. Ekkor az eredményesség tudatában kicsit kiengedtek, Sztancsik teljesítménye miatt azonban nem csökkent a különbség. A görcsösségüket levetkőző hazaiak a meccs utolsó negyedében már eredményesebben tudtak támadni, a védekezésben szerzett labdákkal gólokat szereztek a feljavuló Balázs Olivér vezérletével.