Egyre nagyobb bajban az Előre NKSE

Szabó Dóráék túl sok gólt kaptak és túl keveset dobtak. Fotó: Antal János

Továbbra sincs pontja a sereghajtó békéscsabai csapatnak az NB I-es női kézilabda-bajnokságban. Vida Gergő alakulata a szombati találkozó Dunaújvárosban szenvedett felettébb sima 13 gólos különbségű vereséget, így a 12. mérkőzését is sikerélmény nélkül zárta.

Dunaújvárosi Kohász KA–EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE 41–28 (23–14)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés, Dunaújváros, zárt kapuk mögött. Vezette: Fekete Tamás, Tóth Dávid.
Dunaújváros: Hlogyik – Horváth G. 3 (2), Barján 3, Szalai 2, Nick, BULATH 7 (4), KAZAI A. 7. Csere: Babovic 1, Wéninger (kapusok), DABEVSKA 4, Román 1 (1), FERENCZY 6, Schatzl N. 2, Fodor 2, Krupják-Molnár, Mihály 3. Vezetőedző: Vágó Attila.
Békéscsaba: Szabó D. – Andróczki 3, IVÁN 6, Radojevics 3 (1), J. Agbaba 3, Mitrovics 1, Szabó P. 4. Csere: Csizmadia, Mistina (kapusok), Giricz 2, Török F. 3, Petika 1, Bucsi 2, Kukely K. Vezetőedző: Vida Gergő.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Hétméteresek: 8/7, ill. 3/2.
Az eredmény alakulása. 2. perc: 1–1. 4. p.: 4–2. 7. p.: 7–3. 10. p.: 9–5.15. p.: 13–7. 18. p.: 15–8. 22. p.: 18–9. 25. p.: 18–11. 33. p.: 24–17. 38. p.: 27–18. 44. p.: 31–19. 52. p.: 35–23. 55. p.: 36–26.

A találkozó első gólját Mitrovics szerezte, majd a hazaiak Bulath három góljával 4–2-re fordítottak. A 7. percben Vida Gergő időt kért 7–3-as dunaújvárosi előnynél. A 10. percben Csizmadia állt a csabai kapuba, majd öt perccel később Mistinát küldte a háló elé Vida Gergő, aki három perc múlva hétgólos újvárosi vezetésnél ismét kénytelen volt időt kérni, mert csapata gyengén teljesített. A hazaiak könnyedén lőtték a gólokat, miközben a lila-fehérek védekezése elmaradt a várttól, így az első félidő végén kilencgólos újvárosi előnyt mutatott az eredményjelző.
Szünet után a 33. percben 24–17-re zárkózott fel a Békéscsaba, miközben Mistina Kitti többször is jól védett. A hazaik fiatal mestere, az előző szezonban még Orosházán dolgozó Vágó Attila időt kért, hogy felrázza tanítványait. Felváltva estek a gólok, majd a dunaújvárosiak erősítettek, rendre betaláltak, így ka 44. percben már 11 góllal vezetett a hazai együttes. Ezt követően Mistina kivédte Román hetesét, majd Babovic kapus lőtt üres kapus gólt, így már csapata 35–23-ra vezetett. A hajrában tartotta a jelentős előnyt a házigazda, és végül magabiztos a vártnál nagyobb különbségű győzelmet aratott a védekezésben ezúttal is gyenge teljesítményt nyújtó békéscsabai lányok ellen.