Egyre reménytelenebb a helyzet

Elmaradt a bravúr szombaton este a békéscsabai városi sportcsarnokban, ahol az NB I-ben kieső helyen álló Előre NKSE női kézilabdacsapata nem bírt a nagyok árnyékában nemzetközi kupás szereplésre hajtó Debrecennel. A hajdúsági alakulat úgy nyert 8 góllal, hogy a házigazdák egyszer sem tudtak vezetni a meccs során. Mivel a közvetlen riválisok sorra nyerik meccseiket, egyre reménytelenebbé válik a lilák sorsa.

Eubility-Békéscsabai Előre NKSE 25–33 (10–15 )
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, zárt kapuk mögött. Vezette: Paska Dániel, Vastag Sámuel.
B
ékéscsaba: Balog J. – Kovács Anett 2, BARJÁN 6, MARINCSÁK 8 (2), J. Agbaba 2, Mitrovics 2, Mézes 1. Csere: Horvát D., Csizmadia (kapusok), Dombi K., Bottó 1, Kukely A. 3. Edző: Horváth Roland.
Debrecen: OGUNTOYE – VARSÁNYI 4, KOVÁCS ANNA 5 (1), Deszpotovics 4, Tóvizi 3, BULATH 6 (5), Vantara-Kelemen 3. Csere: Triffa (kapus), Vámos P. 1, Karnik 3, Bordás 2, Borgyos 1, Arany. Edző: Köstner Vilmos.
Kiállítások: 12, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 6/6.
Az eredmény alakulása. 10. p.: 3–3. 13. p.: 4–7. 20. p. 7–9. 22. p.: 7–12. 26. p.: 9–14. 32. p.: 10–18. 38. p.: 12–21. 46. p.: 16–21. 50. p.: 18–26.

A súlyos sérülést szenvedő Kopecz Barbara után, a második legeredményesebb játékosát, Alekszandra Vukajlovicsot és a közelmúltban igazolt kapusát, Dragica Tatalovicsot is nélkülözni kényszerült a csabai együttes
A két kapus védéseinek köszönhetően kezdetben nehezen születtek a találatok. A Debrecen lódult meg először Kovács Anna révén, de ezt még a 10. percre sikerült egalizálniuk a csabaiaknak. A folytatásban viszont már a vendégek akarata érvényesült, akik Oguntoye védéseinek köszönhetően, pontosabb támadásbefejezésekkel fokozatosan hagyták állva a lilákat. A 22. percre kialakult 5 gólos különbség már nem is változott a szünetig.
A térfélcserét követően ellenállhatatlanul kezdett a Loki, szűk 8 perc leforgása alatt kilencre növelte az előnyét. Egyre inkább a tartaléksor kapott szerepet a hajdúságiaknál, ezt kihasználva egy négyes szériával csökkentette hátrányát a házigazda. Ennél közelebb azonban nem tudott kerülni, mert újból előjöttek a hibák, így a fegyelmezettebben védekező és eredményesebben támadó Debrecen idő előtt eldöntötte a meccset.

Horváth Roland
: – Jobban játszottak a vendégek, megérdemelten nyertek. Akkor lett volna esélyünk, ha rosszabbul játszik a Loki. A mai keretünkben vannak tehetséges gyerekek, de fizikálisan, lendületben dinamikában, rutinban nagy különbség van a két játékosállomány között.
Köstner Vilmos: – A védekezésünk és a kapusteljesítményünk a hajráig rendben volt. A hazaiak Vukajlovics nélkül is nagyszerűen küzdöttek ezen a néző nélküli keleti rangadón. Nagyon rossz volt így játszani, s a tehetséges fiatal Békéscsabának nagy szüksége lenne a drukkerek támogatására. Bízom benne, hogy a Csaba szerez annyi pontot a bajnokság végéig, hogy a következő szezonban is lesz keleti rangadó.