Elmaradtak a várakozástól a csabaiak

Szabó Panna a szélről két gólt tett a közösbe Kisvárdán. Fotó: Antal János

Súlyos vereséget szenvedett Kisvárdán a békéscsabai női kézilabdacsapat, az NB I-es bajnokság 21. fordulója pénteki mérkőzésén. A lila-fehér együttes különösen támadásban követett el sok hibát, és összességében nem tudott élvonalbeli produkciót bemutatni.

Kisvárda-Master Good–EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE 31–20 (15–11)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Kisvárda, zárt kapuk mögött. Vezette: Őri Erika, Pozdena Erika.
Kisvárda: MÁTÉFI – UDVARDI 5 (2), Habanková 5, Szabó N. 1, DOMBI L. 5, MÉSZÁROS-MIHÁLFFY 6, Milosevics 2. Csere: Leskóczi (kapus), Dombi K. 2, Siska 1, Bouti, Termány 2, Zavaczki 1, Bacenkova, Soltész 1. Vezetőedző: Bakó Botond.
Békéscsaba: Szabó D. – Arnóczki, Iván 1, Radojevics 6 (3), J. Agbaba 4, Kukely A. 4, Szabó P. 2. Csere: Mistina, Csizmadia (kapusok), Török 1, Mitrovics 1, Bucsi, Kukely K. 1, Petika, Csepregi, Szabó K. Megbízott edző: Fábián Csaba.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 4/3.
Az eredmény alakulása. 3. p.: 3–2. 8. p.: 4–2. 11. p.: 5–5. 16. p.: 9–8. 18. p.: 12–8. 25. p.: 15–10. 36. p.: 19–11. 43. p.: 21–14. 47. p.: 23–16. 53. p.: 26–18. 57. p.: 29–19.

A péntek esti találkozóra több korábban hiányzó csabai játékos felépült, így ott volt a csapat keretében Kukely Anna, Andróczki Flóra és Kukely Klára is. A vendégek kispadján megbízott edzőként Fábián Csaba ült, aki a családi gyász miatt hiányzó Vida Gergőt vezetőedzőt helyettesítette.
Az első percekben felváltva estek a gólok, majd egy öt perces gólcsend után a hazaiak szerezték a negyedik találatot Habánková révén. A lila-fehérek a 11. percben Kukely Anna góljával egyenlítettek. Ezután a kisvárdaiak kihasználták a csabaiak hibáit, és a 18. percben négy góllal elhúztak, amikor Fábián Csaba időt kért, miközben kapust is cserélt az Előre NKSE Mistina Kitty érkezett Szabó Dóra helyére. Mindez nem sokat segített, hiszen a 25. percben már 15–10-re vezetett a szabolcsi alakulat, amely a Magyar Kupa négyes döntőjére készül, ahol az elődöntőben a Debrecennel találkozik. A 28. percben a hazaiak fiatal mestere, a korábbi békéscsabai edző, Bakó Botond is időt kért. A szünetben négygólos kisvárdai előnyt mutatott az eredményjelző.

Fordulás után az első gólt a volt csabai átlövő, Mészáros-Mihálffy Adrienn lőtte, majd Milosevics is betalált. A lila-fehérek idegesen, kapkodva játszottak, így a 36. percben már nyolc góllal vezetett a házigazda, miközben a vendégek nem tudták bevenni a jól védő, Mátéfi Dalma kapuját. A jól játszó Kisvárda rendre góllal zárta akcióit, míg a vendégek nem tudtak a kapuba találni A 41. percben 20–11-nél Bakó Botond időt kért, ami után a jobbszélső, Udvardi Laura gólt lőtt, így kialakult ki a tízgólos különbség. A második félidőben a hosszabb kihagyás után visszatért Kukely Klára a 42. percben szerezte a játékrész első békéscsabai gólját (21–12). A lila–fehérek még kétszer betaláltak, így 21–14-re felzárkóztak. A szabolcsi együttesben jól termelték a gólokat az egykori csabaiak, Dombi Luca öt, Mészáros-Mihálffy Adrienn hat, Dombi Kata két gólt lőtt az 50. percig. Az utolsó tíz percben felváltva estek a gólok, vezetése birtokában a szabolcsi együttes nyugodtan kézilabdázott. Az 53. percben időt kért a Békéscsaba, hogy a hajrában csökkentse a különbséget. Az utolsó percekben a hazaiak rendre betaláltak, így alakult ki a tizenegy gólos teljesen megérdemelt kisvárdai győzelem az ezúttal támadásban mérsékelt teljesítményt nyújtó lila-fehérek ellen, ami alátámaszt, hogy a vendégek lövés hatékonysága csak negyvennyolc százalék volt. Ez a mutató a hazaiaknál 72 százalékos volt.
Fábián Csaba: – A védekezésben láttam előrelépést, de a támadó játékunk sajnos gyenge volt. A Kisvárda taktikusabban játszott, lövőerőben is jobb volt, megérdemelten győzött.