Elpártolt a szerencse az orosháziaktól

Alekszej Peskov nyolcszor vette be a somogyiak kapuját. Fotó: Zsedényi Péter

Szoros mérkőzésen, hazai pályán szenvedett vereséget az Orosházi FKSE NB I-es férfi kézilabdacsapata. A sereghajtó helyen álló zöld-sárgák igyekezetére ezúttal nem lehetett panasz, amennyiben a Csurgó elleni mostani formáját mutatták volna a korábbi párharcaikon, aligha itt tartanának most.

Orosházi FKSE-Linamar–Csurgói KK 27–29 (15–13)
NB I-es férfi mérkőzés. Orosháza, zárt kapuk mögött. Vezette: Rontó Ádám, Szanyi Péter Gábor.
Orosháza: Özmusul – Pásztor M. 2, Peskov 8, Tóth K. 6, Bella 1, Döme 5, Ushal 3. Csere: Majdán (kapus), Sakic, Lászlai 2, Kancel. Vezetőedző: Ratko Djurkovics.
Csurgó: Tatai – Vaszics 5, Krecic 2, Vasvári, Borsos 6, Kovacsevics 1, Hanusz 3. Csere: Pallag (kapus), Krszmancsics 8 (4), Szeitl E. 1, Gábor M. 1, Popovics, Kerkovics 2. Vezetőedző: Alem Toszkics.
Kiállítások: 16 perc + Kancel a 42. percben kizárva, ill. 14 perc. Hétméteresek: 0/0, ill. 5/4.
Az eredmény alakulása. 8. p.: 4–4. 14. p.: 8–6. 21. p.: 12–8. 28. p.: 14–11. 34. p.: 15–16. 39. p.: 19–18. 48. p.: 22–22. 56. p.: 24–25.

Vendég góllal kezdődött a találkozó, amit Peskov gyors válasza követett. Krszmancsics találata után a 9. percig csurgói előnyt mutatott az eredményjelző. Felváltva estek a gólok, majd Döme Szabolcs góljával először a mérkőzés során az Orosházánál volt az előny. Jól játszott az OFKSE, a 20. percben Ushal megmozdulása után először vitt hárommal a hazai együttes, a következő percben pedig egy kínai után Pásztor volt eredményes és 12–8-nál időt kért a vendégek szerb trénere. A 23. percben kettős emberhátrányba került az OFKSE, ám megúszta egy kapott góllal. A Németh Lászlót és Lele Ákost sérülés, Kiss Axelt betegség miatt nélkülöző hazaiak rég nem látott akarattal játszottak, támadásban és védekezésben is jól tették a dolgukat és végül kétgólos előnnyel zárták az első játékrészt.
Két gyors góllal kezdte a 2. félidőt a Csurgó, de az OFKSE Tóth K. góljával a 38. percben beérte vendégét. A 42. percben Kancel Ottó harmadik kisbüntetése után mehetett zuhanyozni, de csapata nem esett össze, tartotta a lépést vendégével. Krszmancsics góljai után az 59. percben kezdett elúszni a hajó, de Lászlai találatát követően feljött mínusz egyre az OFKSE, végül a csurgói Hanusz pontot tett a végére.

Ratko Djurkovics: – Sajnálom, hogy nem tudtunk pontot szerezni, pedig nagyon közel álltunk hozzá. Nagy harc folyt a pályán, de a végén nem volt szerencsénk, viszont megmutattuk, hogy van tűz a csapatban.
Alem Toszkics: – Lebecsültük az Orosházát, amit nem lett volna szabad, mert nagyon jól játszott, de a végén mellénk állt a sportszerencse.