Eltékozolt egy pontot a Békés

A békési játékosok kezéből a végjátékban csúszott ki a meccs. Gapixfotó

Egy már megnyert mérkőzésen veszített pontot a békési férfi kézilabdacsapat, amely az NB I B-s bajnokság 7. fordulójában 8 góllal is vezetett a Szeged ellen, végül azonban be kellett érnie a döntetlennel.

Optimum Solar-Békési FKC–Pick Szeged U21 33–33 (18–14)
NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés. Békés, 100 néző. Vezette: Bába Sándor, Horváth Péter.
Békés: Takács – Hrabák 3, Haszilló 6 (3), VARSANDÁN 3, Árpási 1, Laufer 4, Kohlrusz. Csere: Borbély (kapus), Lele 1, dr. Czina, Dávid 3, Szász 4, Kiss R., Dobrai, FEDOR 4, MEZEI 4. Edző: Padla József. A Szeged legjobb góldobói: Varga M. 8, Szepesi 5, Radvánszki 5, Kovács Á. 4.
Kiállítások: 14, ill. 10 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 0.

A szegediek két gyors találatára hattal válaszoltak a házigazdák. Átmenetileg rendezték soraikat a vendégek, a 11. percre sikerült két gólra visszazárkózniuk (7–5), de azután ismét a békésiek időszaka jött el. Takács kapus bravúrjaival egy újabb hatos szériát produkáltak, így a 18. percben már 13–5-re vezettek. A látogatók nem akartak beletörődni a sorsukba, a félidő utolsó harmadában két alkalommal felezték le a korábbi legnagyobb hátrányukat, ebben azonban szerepe volt a békésiek pontatlanságainak is.
A pihenőt követően harcosabban kezdtek a szegedi fiatalok, 20–18-nál már-már éledezni kezdtek a pontszerzésbe vetett reményeik, ekkor azonban sikerült túltenniük magukat a holtponton a házigazdáknak (39. p. 23–18.). A folytatásban állandósult a 4-5 gólos különbség, Padla József együttese még egy kettős emberhátrányt is sikeresen vészelt át, semmi jelen nem volt tehát annak, hogy a végén gondja lehet. A hajrában azonban szárnyra kapott a Tisza-parti gárda és az utolsó percben kétgólos hátrányt egalizált a végzetes hibákat vétő Békéssel szemben.
Padla József: – Végig kézben tartottuk a mérkőzést, a végjátékban azonban több olyan hibát vétettünk, amik miatt nem tudtunk nyerni. Tanulnunk kell ezekből, hogy legközelebb sikeresek lehessünk.