Eltérő félidőket hozott a megyei derbi

Kocsor Sándor és Bai Dániel a megszokott fegyelemmel védte a csabai csapat kapujának előterét. Fotó: V. Csuvarszki Ella

Őszről elmaradt mérkőzéseket pótolt a két csabai csapat, az NB II-es férfi kézilabda-bajnokságban. A „Belvár” egy hét után ismét alulmaradt az Algyővel szemben, a DKSE fiataljai viszont a jobb edzettségi állapotukkal legyőzték a tartalékos Kondorost, noha az első félidőben még a vendégek oldalán „égett jobban a dohány”.

Békéscsabai BDSK–FKSE-Algyő 33–36 (14–21)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, zárt kapuk mögött. Vezette: Frank, Mucza.
Békéscsaba: MÉZES – dr. Sári, Tárnyik 6 (4), BAGDI 7, VLCSKÓ 5, FEKETE L. 5, Farkas B. 5. Csere: Olajos-Tóth (kapus), Kádas 3, Mezei 2, Márton, Ozsgyán Zs., Tóth A. Edző: ifj. Skaliczki László. Az Algyő legjobb góldobói: Temesvári 12, Vass P. 7 (2), Blaskó 5.
Kiállítások: 12, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 3/2.
Egy hete fordított párban 33–30-ra az Algyő nyert, most pedig az őszi párharcot pótolták a felek, emiatt mindkét félnek több akkor még náluk nem szereplő kézilabdázót kellett nélkülöznie. A vendégek szereztek vezetést a 8. percig azonban rendre egalizált a „Belvár” (6–6), ám ekkor érthetetlenül leblokkolt támadásban. Ezt kihasználva a Tisza-partiak egy hét-egyes szériával tekintélyes előnyre tettek szert, aminek döntő szerepe lett a mérkőzés végkifejletét illetően is. A folytatásra ugyan „helyreállt a rend” a pályán, kiegyenlített lett a játék, de a félidő közepén kialakult különbség nem akart fogyni. Szünet után próbáltak új lendületet venni a csabaiak, de a védekezésük nem igazán akart összeállni ezen a napon, így hiába támadtak eredményesen, az ellenfél részéről rendre érkezett a válasz (46. p.: 24–30). A meccs utolsó negyedére még egyszer nekifeszültek a házigazdák, de háromnál közelebb nem tudtak zárkózni (27–30), amiben közrejátszott a játékvezetői hibák sorozata is. Ennek hatására a látogatók visszaállították a korábbi különbséget, így már csak kozmetikázni tudtak a hazaiak a végén.

Békéscsaba DKSE–Kondorosi KK 31–26 (12–16)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, zárt kapuk mögött. Vezette: Juhász I., Szilágyi.
DKSE: Kecskeméti – Kéri I. 1, Gábor 5 (2), Benkő 3, Kocsor, Murányi B. 6, TUSJAK 6. Csere: Újfaluczki (kapus), Németh 1, BAI 4, Szabó Zs., Kéri B. 1, TÓTH SZ. 4, Machlik, Pap, Novák. Edző: Vólent János.
Kondoros: SZTANCSIK – Istenes L. 4, RAFFAI 7, Kasnyik T. 3, Kasnyik V. 2, Krajcsovicz 3, KOHLRUSZ 7 (1). Csere: Istenes I. Edző: Kósa Balázs.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 3/1.
Az első félidőben a kondorosiak taktikusan visszafogták az iramot, ügyesen fékezték a hazai fiatalok lendületét, ennek köszönhető végig vezetett. A csabaiak sokat kapkodtak, több ziccerüket fogta meg a kiválóan védő Sztancsik kapus. A második játékrészre védekezést váltott a hazai gárda és próbálta tovább fokozni a tempót. Mindez az eredmény változásán is éreztette hatását, gyorsan fordult a kocka. Az egyetlen cserével kiálló kondorosiak fokozatosan elfáradtak, elhúzott a DKSE és a végjátékra nem maradt izgalom.