Élvezetes csatát hozott a megyei derbi

A mezőny legeredményesebb játékosának bizonyuló Márczy Teklával nehezen boldogultak a békéscsabaiak. Fotó: Milyó Pál

A megyei rangadón is sikerült megőriznie hibátlan teljesítményét az NB I B-s női kézilabda-bajnokság Keleti csoportját vezető békéscsabai csapatnak. Papp Bálint alakulata izgalmas, jó mérkőzésen, hullámzó teljesítménnyel aratott szoros győzelmet a remek teljesítménnyel kirukkoló orosháziak ellen.

OXXO Energy Orosházi NKC–EUbility Group-Békéscsabai ENKSE 31–34 (20–18)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Orosháza, 300 néző. Vezette: Kovács-Sebők Stefánia, Réti Rebeka.
Orosháza: cseh – Bíró 3, MÁRCZY 10, Kenyeres 2, Mikula, VÖRÖS 5, Moharos 2. Cs.: Bálint (kapus), Antal, MALÁTI 7 (4), Ács 2, Papp. Vezetőedző: Herbert Gábor.
Békéscsaba: Szabó D. – Andróczki 3, Török 2, KUKELY A. 8 (1), Giricz 2, GYIMESI 8, KUKELY K. 7. Csere: Csizmadia (kapus), MAYER 4, Iván, Vámosi, Bucsi, Szögi, Karacs. Vezetőedző: Papp Bálint.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 1/1.

A meccs elején Vörös Bettina átlövéseivel tartotta a lépést a házigazda, ám néhány pontatlanság, illetve egy kihagyott büntető elég volt a csabaiak számára, hogy ellépjenek 3 góllal (8. perc: 2–5). Ez a különbség állandósult az első negyedóra során, egy újabb kimaradt hazai hétméteres miatt a 18. percre Kukely Klára kialakította a legnagyobb vendégelőnyt (10–15). Márczy Tekla eredményességével kezdte meg a felzárkózást az ONKC, amely szorosabbra fogta a védekezését, a zsinórban elért három találattal pedig visszatért a meccsbe. Támadásban pontatlanná vált a listavezető, több technikai hibát is vétett, ezt kihasználva a hazaiak egy újabb ötös szériával átvették a vezetést (27. p.: 18–16), amit a szünetig sikerült megtartaniuk.
A térfélcserét követően a csabaiak szélsői léptek elő főszereplővé. Kukely Klára és Andróczki Flóra találataival már az elején visszavették a vezetést (36. p.: 21–23). A hazaiak gyorsan korrigálták a kezdeti hiányosságaikat és Maláti Dóra heteseivel a 42. percre ledolgozták a hátrányukat (25–25). Bálint Anna és Csizmadia Fanni is lehúzta a rolót a kapujában, ennek következtében hosszú minutákon keresztül nem változott az eredmény. Hazai részről Márczy Tekla, a vendégoldalon Gyimesi Kitti törte meg a gólcsendet, csapat szinten azonban egyik fél sem tudta leszakítani a másikat. A végjátékhoz közelítve az orosháziaknál állt be kisebb hullámvölgy: 29–27-es hátrányban Herbert Gábor időkéréssel rendezte a sorokat, ám a frissebb békéscsabaiaknak sikerült megtartaniuk előnyüket, ezzel megőrizték a hibátlan teljesítményüket.
Herbert Gábor: – Gratulálok mindkét csapatnak, a Békéscsabának a megérdemelt győzelemhez, a miénknek pedig azért, hogy megszorongatta a listavezetőt. A teljesítményünk értékét jól jelzi, hogy a csabai lányok a lefújás után nagy ünneplést tartottak, ez azt mutatja, hogy mi jól játszottunk a mai napon.
Papp Bálint: – Tudtuk, hogy nem lesz könnyű mérkőzés a megyei rangadó. A jó játékerőt képviselő hazaiak ellen mindkét félidőben volt egy hullámvölgyünk. A mérkőzés hajrájában már a mi akaratunk érvényesült, taktikus játékkal szereztük meg az értékes két pontot. Sok sikert kívánok az Orosházának céljai eléréséhez!