Élvonalbeli ellenfelet búcsúztatott az Előre

Kukely Anna a második félidőben hátára vette a csabai együttes támadójátékát. Fotó: Antal János

Az élvonalban sereghajtó érdi csapatot búcsúztatva jutott a Magyar Kupa negyedik fordulójába a békéscsabai női kézilabdacsapat. A házigazdák le tudták vetkőzni a mérkőzés első negyedében mutatott megilletődöttséget és ötgólos hátrányból sikerült fordítaniuk a második félidei eredményesebb játékkal.

EUbility Group-Békéscsabai ENKSE–Érd Handball 27–26 (13–16)
Magyar Kupa női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 600 néző. Vezette: Bujdosó Máté, Horváth Viktor.
Békéscsaba: Csizmadia – Andróczki 2, IVÁN 5, Gyimesi 4, GIRICZ 4, KUKELY A. 8 (3), Kukely K. 2. Csere: SZABÓ D. (kapus), Mayer, Török F., Szögi 2 (1), Bucsi, Baráth, Karacs, Bencsik, Gyenes. Vezetőedző: Papp Bálint. Az Érd legjobb góldobói: Szabó K. 7, Mód 6, Fekete B. 5.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 3/1.

Kishitűen kezdték a mérkőzést a békéscsabaiak. Sok volt a pontatlanság, ki nem kényszerített hiba, ennek hatására az érdiek a 12. percre 2–8-as előnyre tettek szert Mód Noémi vezérletével. Papp Bálint korai időkérése azonban jótékony hatást gyakorolt a hazaiak játékára. Pontosabb támadásbefejezésekkel és javuló védőmunkával fokozatosan zárkóztak fel Iván Emeséék, a 25. percben már csak egyetlen találat választotta el a feleket (13–14), ami szünetig háromra duzzadt Kántor Kamilla kapusbravúrjainak köszönhetően.
A második félidőben már ő sem tudta visszafogni a csabaiakat. Az alaposan feljavuló Kukely Anna góljaival előbb egyenlítettek (17–17), a 39. percben pedig először vezettek a mérkőzés folyamán. A játékrész közepéig fej-fej mellett haladtak a csapatok, Giricz beállóból elért találatával a 49. perc elején járt először két góllal előrébb az Előre (24–22). Az érdiekben Szabó Kitti tartotta a „lelket”, de az eredményességével is rendre csak egalizálni tudtak a vendégek. Izgalmasan alakult a mérkőzés finise. 26–26-os állásnál Gyimesi Kitti pontosan célzott, a másik oldalon viszont Sztankovics Réka technikai hibát vétett az utolsó perc elején. A csabai támadás közben Papp Bálint időt kért, ezzel pedig tanítványai gyakorlatilag kijátszhatták a maradék időt, bár az utolsó támadás lehetősége így is a vendégeké volt, de nem jutottak el befejezésig.
Továbbjutott a Békéscsaba, a második félidő alapján nem is érdemtelenül.

Papp Bálint: – Az elején kicsit megilletődötten játszottunk, az Érd kihasználta a hibáinkat. Ezután rendeztük a sorokat, és a szünetben háromgólos hátrányban voltunk. A második félidő elején gyorsan egyenlítettünk, ezt követően kézben tartottuk a mérkőzést, és megérdemelten szereztük meg a győzelmet, ezzel együtt a továbbjutást. Látjuk a hibáinkat is, azokat javítani kell a jövőben.