Eredményes békési évkezdés

A békési hálóőrök portáját nem érhette szemrehányás. Gapixfotó

Magabiztos hazai győzelemmel kezdte az NB I B-s bajnokság tavaszi szakaszát a Békési FKC NB I B-s férfi kézilabdacsapata. Padla József alakulata a ferencvárosi fiatalokat múlta felül a második félidőre feljavuló játékával, ezzel pedig megerősítette pozícióját a tabella második helyén.

Optimum Solar-Békési FKC–FTC Diagnosticum U21 34–26 (17–14)
NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés. Békés, 250 néző. Vezette: Bujdosó Máté, Horváth Viktor.
Békés: Takács – Osgyán 2, HASZILLÓ 8 (5), Laufer 1, Kiss R., Mezei, Fedor 1. Csere: Kiss O., Borbély (kapusok), Lele 3, Hrabák 4, Kiss R., Varsandán 1, dr. Czina, SZÁSZ 4, DÁVID 10, Kohlrusz. Edző: Padla József. A Ferencváros legjobb góldobói: Tóth Sz. 6 (1), Szabados 6.
Kiállítások: 4, ill. 2 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 2/2.

A meccs elején fej-fej mellett haladtak a csapatok, csak Kiss Róbert fejsérülése zökkentette ki kissé a feleket a játékból. Kezdetben a ferencvárosi fiataloknál volt a minimális előny, de a házigazdák rendre egalizáltak, sőt egy hármas szériával a fordítás is összejött a 10. percre (6–4). Ettől kezdve már a békésiek diktálták a tempót, különösen Dávid Márk volt termékeny, de Haszilló Gergő és Szász Bálint eredményességére sem lehetett panasz (17. p.: 10–7). Az iskolázott kézilabdát játszó vendégek azonban kiválóan tartották magukat, és a 23. percre ledolgozták a hátrányukat (12–12). Szorosan alakult a folytatás is a félidő végjátékában Osgyán Bence duplájával térhetett némi előnnyel pihenőre a hazai gárda.
A térfélcsere után is hasonló mederben folytatódott a találkozó. A hazaiak hibáit kihasználva a fővárosiak tapadni tudtak házigazdákra (41. p.: 22–20). Egy hármas szériát követően a félidő közepére alakult ki az addigi legnagyobb különbség a csapatok között (25–20). A hátralévő időben fáradni látszottak a ferencvárosi fiatalok, ezt kihasználva Dávid Márkék tovább növelték előnyüket, így a hajrá ezúttal mentes volt az izgalmaktól, csak a különbség maradt kérdéses.
Padla József: – Tudtuk, hogy fontos találkozó vár ránk a tavaszi nyitányon, ennek következtében akadozott is a játékunk. Folyamatosan forgatva a csapatot, a végére összeállt a játékunk, ami szükséges volt a stabil előny kialakításához, onnan pedig már taktikus játékkal szereztük meg a győzelmet a hiányosan felálló, akadémistákkal szemben.