Eredményesen pótoltak a viharsarki csapatok

Raffai András, Gazsó Péter és Ambrus József is nagy energiát fektetett a kondorosi együttes újabb sikerébe. Fotó: Székács KE/Facebook

Az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság őszi 10. és 11. fordulójából elmaradt mérkőzéseket pótolt hét végén három megyei csapat. Összességében nem végzett rossz munkát a viharsarki trió, mivel vereség nélkül zárt, pontot is csak a csabai fiatalok hullajtottak Kunszentmártonban. A kondorosiaknak az alkalmi otthonukban sem jelentett gondot a sereghajtó legyőzése, a tarcsaiak pedig az Algyőt múlták felül vendégként, több új játékosukat nélkülözve.

Kondorosi KK–Túrkevei VSE 39–26 (20–10)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, zárt kapuk mögött. Vezette: Feind, Kathi.
Kondoros: SZTANCSIK – ISTENES L. 7, AMBRUS 8, RAFFAI 4, GAZSÓ 9, Kasnyik T., Istenes I. 3. Csere: Szebegyinszki, Pankotai (kapusok), Kasnyik V. 1, Krajcsovicz 2, Hanyecz 5. Edző: Kósa Balázs. A Túrkeve legjobb góldobói: Keresztes I. 8, Keresztes M. 6.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 7/7, ill. 4/2.
A két csapat közötti különbség hamar kirajzolódott, de egy eredményes vendégrohamnak köszönhetően a 13. percben csak egy gól maradt a Kondoros előnye. A vendéglátóknak azért továbbra is sikerült a kezükben tartaniuk a mérkőzést, és folyamatosan növelni a különbséget. A lelkes túrkeveiek a mérkőzés lefújásáig nyomás alatt tartották ellenfelüket, de a dolgukat megnehezíteni nem tudták.

Kunszentmártoni KSE–Békéscsaba DKSE 25–25 (12–14)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Kunszentmárton, zárt kapuk mögött. Vezette: Hovány, Ubornyák.
DKSE: Kecskeméti – Kéri I. 1, GÁBOR 5, Benkő 3, KOCSOR 4, MURÁNYI B. 7, Tusjak 4. Csere: Ujfaluczki (kapus), Németh, Kéri B. 1, Tóth Sz., BAI, Tóth B., Pap, Szabó Zs., Murányi Á. Edző: Vólent János. A Kunszentmárton legjobb góldobói: Arany 8, Gelley 5, Békési 5 (2).
Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 5/2, ill. 3/1.
Két gyors hazai találatra néggyel válaszoltak a csabai fiatalok, miközben 10 perces gólcsendre kárhoztatták a kunszentmártoniakat. Az ekkor szerzett előnnyel jól gazdálkodtak a vendégek az első félidőben. A helyiek a 20. percben jártak legközelebb hozzájuk, amikor 9–8-ra sikerült felzárkózniuk, öt minutával később, 13–8-nál viszont a legnagyobb különbség mutatkozott a vendégek javára. Az ötből azonban hármat is eltüntettek szünetig a jól finiselő házigazdák.
Szünet után a Vólent-legénység kezdett jobban, amely a félidő első harmadában stabilan őrizte a 3 gólos előnyét (41. p.: 17–20). A folytatásban Arany Gergő eredményességével egyre közelebb kerültek a házigazdák, a 48. percben 22–22-nél be is érték a csabaiakat. A meccs hajrája kiélezett csatát hozott, rendre a vendégek jártak előrébb, de minidig jött az egyenlítés is.

FKSE-Algyő–Köröstarcsai KSK 24–26 (11–12)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Domaszék, zárt kapuk mögött. Vezette: Sándor Gy., Szabó B.
Köröstarcsa: KISS N. – Molnár K. 3, POLGÁR 10 (4), BREZOWSKI 5, Molnár B., MOLNÁR S. 4, Ivanics. Csere: Domokos (kapus), Kovács I. 1, Lőrinczi 3. Edző: Molnár Zoltán. Az Algyő legjobb góldobói: Vass P. 5 (1), Temesvári 5, Magyar 3 (1).
Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 6/4.
Mivel őszről elhalasztott mérkőzést pótoltak a csapatok, ezért a tarcsaiaknál nem állhattak rendelkezésre az új játékosok, mindössze három cserével utaztak el Domaszékre. A hazai csapat kezdett valamivel jobban, de a félidő közepétől belelendültek a vendégek (21. p.: 6–10). A folytatásban összekapták magukat az algyőiek, a szünetre kis híján ki is egyenlítettek.
Szünet után felváltva estek a gólok. Az 54. percig mindig a vendégek jártak előrébb, ám a hazaiak sorra egyenlítettek, 22–21-nél pedig már náluk volt az előny. A tarcsaiak nagy rohamot indítottak, és két kihagyott hétméteres ellenére megfordították az eredményt. Az utolsó 4 percben 5 gólt szereztek kettő ellenében, így a pozitív küzdőszellemüknek köszönhetően megszerezték a győzelmet.