Eredménytelen eredményhajsza

Kezdésnek nem volt rossz a kövesdi játék, de akad még jócskán tennivaló Békésen. Gapixfotó

Az NB I B-s bajnoki nyitányon szoros meccsen szenvedett vereséget Mezőkövesden a Békési FKC férfi kézilabdacsapata. A megyei együttesnek tulajdonképpen a mérkőzés elejétől futnia kellett az eredmény után, ennek ellenére jobb koncentrációval lehetett volna sansza ponttal hazatérni.

Mezőkövesdi KC–Optimum Solar-Békési FKC 27–24 (13–12)
NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés. Mezőkövesd, 300 néző. Vezette: Asztalos Bence, Szalay Zoltán.
Békés: Kiss O. – HRABÁK, Haszilló 3, Varsandán 5 (3), Dávid, SZÁSZ 6 (1), Fedor 2. Csere: Takács (kapus), dr. Czina, Árpási 1, Laufer, Lele, Kiss R., Osgyán, Kohlrusz, Mezei 2. Edző: Padla József. A Mezőkövesd legjobb góldobói: Csörgő 6, Kátai 6, Dobi 4, Jancsó 4 (2).
Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 5/4.

Gyors hazai találatokkal indult a mérkőzés, azonban érkezett a vendégek válasza is, így hamar sikerült az egyenlítés. Az első félidőben minimális különbséggel rendre a hazai csapat vezetett, a látogatóknak csak egy rövid időszak erejéig sikerült fordítaniuk. A játékrész hajrája ismét a kövesdieké volt, akik minimális különbségű előnyre tettek szert a folytatásra.
Nagy lendülettel kezdtek szünet után a hazaiak, a 38. percre az addigi legnagyobb különbség alakult ki a csapatok között (18–14). A félidő közepére ezt lefelezték a látogatók, így a találkozó utolsó negyede izgalmasan alakult. Őrizte 2-3 gólos fórját a Mezőkövesd, a békésieknek többször is lett volna módjuk felzárkózni, de az elkövetett hibák ebben rendre megakadályozták őket, így a borsodi gárda rajtja lett sikeresebb.
Padla József: – Ilyen kiélezett idegenbeli mérkőzésen nagyon fontos lenne a megfelelő koncentráció. Az utolsó pillanatig üldöztük a hazaiakat, de ekkor hibákat követtünk el. Amennyiben ezeket javítani tudjuk, akkor lesz lehetőségünk pontokat szerezni.