Értékes orosházi diadal

Cseh Roberta bravúros védéseket mutatott be az orosháziak kapujában. Fotó: Milyó Pál

Rendkívül tartalékos csapattal arattak rendkívül értékes győzelmet az orosházi női kézilabdázók, akik az NB I B-s pontvadászat6. fordulója keretében lejátszott vasárnapi hazai mérkőzésükön egyetlen góllal múlták felül a Tempo KSE gárdáját. A kék-fehér hölgykoszorú ezzel a sikerével megerősítette pozícióját a mezőny első felében.

OXXO Energy Orosházi NKC–Tempo KSE 25–24 (13–14)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Orosháza, 120 néző. Vezette: Gulybán Olivér, Juhász Dániel.
Orosháza: Bálint – Bíró, Maláti 2, Kenyeres 3, Mikula 2, Vörös 4, ANTAL 5 (5). Csere: CSEH (kapus), Moharos 4, MÁRCZY 5, Ács. Vezetőedző: Herbert Gábor. A Tempo legjobb góldobói: Blazsek 7 (4), Hegedűs 4, Vereszky 4.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 5/4.

A vasárnap esti találkozón az első percekben felváltva estek a gólok. A 8. percben a vendégek vezettek 4–3-ra, majd egyenlített az ONKC (12. p.: 5–5). A Tempo ismét előnyt szerzett kihasználva a hazai hibákat, így a 15. percben 5–7-et mutatott az eredményjelző. A hazaiak erősítettek, és a 17. percben 8–8-ra egyenlítettek. Nagy csata folyt a pályán, a 23. percben 11–10-es orosházi vezetésnél a vendégek időt kértek, ami használt, mert 12–11-re fordítottak. A hajrában Herbert Gábor időt kért, hogy rendezze a sorokat. A szünetben 13–14-et mutatott az eredményjelző.
Fordulás után erősített az ONKC, és a 37. percben két góllal vezetett (18–16). A folytatásban is kemény küzdelem folyt, nem tudott egyik csapat sem jelentősebb előnyt szerezni. A 45. percben időt kértek a vendégek, mivel ekkor már három góllal vezetett az Orosháza (21–18). Az utolsó negyedórában volt amikor négy gól is volt a hazai előny, de a Tempo nem adta fel, és rendre felzárkózott. Az 57. percben 24–23 volt az állás. Kapkodott mindkét csapat, így rendre hibázott támadásban. Az utolsó másfél percben egy gólos orosházi vezetésnél mindkét együttes időt kért, de az eredmény már nem változott. Nagy csatában értékes győzelmet aratott az ONKC, amely több játékosát is nélkülözte sérülés miatt.
Herbert Gábor: – Az első félidőben buta hibákat vétettünk, örülhettünk, hogy meccsbe maradtunk. Szünet után remekül védett az ellenfél kapusa, Tóth Nikolett, de végül a nagy szívünknek köszönhetően megnyertük ezt a nagyon fontos találkozót.