Értékes pontokkal az élmezőnyben telelnek

Hrabák Miksa hasznos játékkal vette ki a részét a békésiek sikeréből. Gapixfotó

Győzelemmel zárta le az évet és az NB I B-s férfi kézilabda-bajnokság őszi felvonását a Békési FKC csapata. A pontvadászat 15. fordulójában Szegeden volt jelenése az első számú megyei alakulatnak, amely pontosabb második félidei játékával mindkét pontot elhozta, ennek birtokában pedig az 5. helyen telel a második vonalban.

Pick-Szeged U21–Optimum Solar-Békési FKC 25–26 (14–14)
NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés. Szeged, 100 néző. Vezette: Sándor László, Szikszay Csaba.
Békés: TAKÁCS – Laufer 3, VARSANDÁN 5, Árpási 1, Dávid 1, Fedor 2, Mezei 2. Csere: Borbély, Kiss O. (kapusok), HORVÁTH L. 7, Kovács R., Hrabák 3 (2), Szász, Novák Zs., Kovács Sz. 2, Balogh B. Edző: Padla József. A Szeged legjobb góldobói: Tisza 7, Koszorus 4, Szabó Á. 3, Molnár R. 3.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/1, ill. 2/2.

Mezei Richárd két góljára néggyel válaszoltak a házigazdák, majd újból a békésiek percei következtek, akik Varsandán Áron három találatával 4–6-ra alakították az eredményt a 10. percre. A hullámzó teljesítmény mindkét csapatra végig jellemző volt az első félidő során. A játékrész középső harmada a házgazdák számára alakult jobban, akik Tisza Levente eredményességével egalizáltak, majd 9–7-re a vezetést is átvették. Szorosan alakult az utolsó 10 perc is, két gólnál több nem volt a felek között, az is csak elvétve. Általában a békésiek futottak az eredmény után, de a szünetig Hrabák Miksa révén sikerült egalizálniuk.
Sok hibával indult a második félidő, a vendégek kaptak előbb lábra, Horváth László eredményességével sikerült stabilizálniuk a vezetést (36. p.: 15–17). A folytatásban állandósult a látogatók egy-két gólnyi előnye, Varsandán lövésével a 43. percben jártak először 3 találattal előrébb (18–21). A szegediek időkéréssel rendezték soraikat, a békésiek viszont mintha holtpontra kerültek volna, így 21–22-nél Padla József is játékmegszakítással reagált a kialakult helyzetre. Bár a támadójáték hatékonysága továbbra is hagyott kívánni valót, a védőmunkával ezt sikerült palástolniuk a vendégeknek, akik 22–25-ről kezdhették az utolsó 7 percet. A hajrá inkább a küzdelemről szólt, mint sem a szép játékról, de békésieknek sikerült elérniük a céljukat, kibrusztolták a győzelmet.
Padla József: – Örülünk annak, hogy győzelemmel zártuk az évet. Hullámzó volt a mérkőzés, de jól küzdöttünk, rászolgáltunk a két pontra. Ezúton kívánok kellemes ünnepeket valamennyi kézilabda barátnak!