Esélyesként érkezik szerdán a Füred

Eljött az idő, amikor az orosháziak részéről is igencsak szaggatni kellene az istrángot. Fotó: Zsedényi Péter

Négy mérkőzése maradt az Orosházi FKSE-Linamar férfi kézilabda-csapatának, melyet két héten belül mindannyit hazai pályán és szerdától közönség előtt játszhatja le. A sorban elsőként a Balatonfüredi KSE lesz a vendég.

A Balaton felvidéki együttes rendre egyik meghatározó szereplője az élvonalbeli mezőnynek, nyomban ott van a két óriás árnyékában. Idén sincs ez másként, pillanatnyilag az 5. helyet foglalja el a tabellán, a hátralévő sorsolása alapján viszont akár még a dobogóra is felküzdheti magát. Valamennyi kiesés által veszélyeztetett együttessel megmérkőzik még, de a Ferencváros hazai, illetve az Eger idegenbeli legyőzése sem jelenthet leküzdhetetlen akadályt számára, azzal pedig ledolgozhatónak látszik a pillanatnyi hátránya.
Persze ehhez nem hibázhat Orosházán sem, a hazaiaknak viszont azért kellene bravúrt végrehajtaniuk, hogy életben tarthassák az esélyt a bennmaradásra.
– Végre olyan mérkőzések jönnek, ahol hazai pályán tudunk játszani sorozatban a bajnokság végéig, szurkolóink jelenléte mellett – mondta Ratko Djurkovics, az OFKSE vezetőedzője. – A mérkőzés nagy esélyese a Balatonfüred, de mi megteszünk mindent, hogy minél jobb képet mutassunk magunkról.
A 18 órakor kezdődő szerdai találkozó két játékvezetője Bujdosó Máté és Horváth Viktor lesz.

A kiesés által veszélyeztetett három csapat hátralévő mérkőzései.
Dabas KC VSE (10 pont): Szeged (o), Telekom Veszprém (o), Szeged (i), Balatonfüred (o).
Ceglédi KKSE (8 pont): Balatonfüred (i), Gyöngyös (o), Veszprémi KKFT (i).
Orosházi FKSE (6 pont): Balatonfüred (o), Budakalász (o), Tatabánya (o), Ferencváros (o).