Extázisban kézilabdáztak az orosháziak

A dobogós helyen álló Kispest legyőzésével folytatta az előző héten Kecskeméten elkezdett győzelmi sorozatát az Orosházi női kézilabdacsapat. Vágó Attila alakulata az NB I B-s pontvadászat 16. fordulója keretében remek támadójátékkal múlta felül a fővárosi ellenfelét, tovább erősítve ezzel pozícióját a középmezőnyben.

OXXO Energy Orosházi NKC–Kispest NKK 40–29 (22–18)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés, Orosháza, 200 néző. Vezette: Dáné Rita, Gyimesi Metta.
Orosháza: Cseh – Bíró 6, Kenyeres 1, Dancsó 11 (3), Kamuti 4, Román 6, Berta 5. Csere: Csizmadia, Gedó (kapusok), Mikula 3, Farkas K. 3, Antal 1, Papp, Horváth B. Edző: Vágó Attila. A Kispest legjobb dobói: Mód 7, Puskás 7, Szabó E. 7 (2).
Kiállítások: 10, ill. 4 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 4/2.

A szombat esti találkozón a fővárosiak szereztek vezetést, majd Román hétméterest rontott. A 7. percben 6–2-re vezetett a Kispest. A hazaiak nem nagyon találták az ellenszert a vendégek akcióival szemben, amelynek végén rendre gólt szerzett a fővárosi alakulat, így még ebben a percben időt kért Vágó Attila. A folytatásban Cseh Roberta hetest védett, így a 10. percben 7–6-re feljött az ONKC. A 14. percben még 10–9-re a vendégek vezettek, a 22. percben 15–15 volt az állás, de a félidő hajrájában feljavult az orosházi csapat, így a szünetre négygólos hazai előnnyel térhetett.
Fordulás után jobban kezdtek a vendégek, de két találatnál közelebbre nem tudtak felzárkózni. Azután ismét a Dancsó Dalma vezette házigazdák vették át az irányítást és a 44. percben 29–23-re elléptek. A kispestiek szárnyaszegetté váltak, az orosházi lányok viszont remekül játszottak, így az 55. percben már tíz góllal vezettek (37–27).
A látottak alapján az ezen a napon nagyszerű teljesítményt nyújtó hazaiak ilyen különbséggel is megérdemelt győzelmet arattak a harmadik helyezett kispestiek ellen.
Vágó Attila: – A lányok extázisban játszottak. Szünet után voltak nehezebb pillanatok, de egységes volt a csapat, mindig akadtak olyan emberek akik lendületet adtak, így teljesen megérdemelten győztünk, amiért az egész csapat dicséretet érdemel.