Ez a hétvége nem volt nyerő

A gyomaendrődi lányok szurkolóik előtt minimális vereséget szenvedtek a Vásárhelytől. Fotó: Blaskovics Tibor

Nem igazán volt még olyan hétvége az NB II-es női kézilabda-bajnokságban, amikor a megyei csapatok mindegyike pont nélkül maradt volna. Most egy ilyen fordulót zárt a mezőny, a szegedi alakulat például két egységünket is „letekézte” három nap leforgása alatt. Annál is fájóbb volt a csorvásiak veresége a Mezőtúr otthonában, vagy a gyomaendrődiek hazai fiaskója az őszhöz képest meggyengülő Vásárhely ellen.

Szeghalmi NKC–K. Szeged SE 27–30 (11–14)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szeghalom, 50 néző. Vezette: Nagy L., Szekeres.
Szeghalom: Tem – Molnár, Tóth J. 1, Kiss V. 2, Szijjártó 7, Hegedűs 4 (2), Petri 13 (3). Csere: Csizmadia, Triffa (kapusok), Hajzer, Kotroczó, Ambrus, Szántó, Körtvélyesi, Rab, Pincés. Edző: Zsadányi Sándor, Pardi László. A Szeged legjobb góldobója: Kertész 12 (4).
Kiállítások: 6, ill. 12 perc + Borbá kizárva. Hétméteresek: 7/5, ill. 6/6.
Küzdelmes, nagy csatát vívott egymással a két fél a 10. fordulóból elhalasztott találkozón. A sárrétiek az első félidőt háromgólos hátrányban zárták, s ez a különbség maradt a mérkőzés végén is.

Gyomaendrődi NKSE–Hódmezővásárhelyi LKC 29–30 (11–15)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Gyomaendrőd, 60 néző. Vezette: Herceg, Piller.
Gyomaendrőd: Botos – Dinya 4, Kereki, Németh K. 4 (2), Farkasinszki Z. 10 (3), Szűcs 8, Mag 1. Csere: Domokos (kapus), Ács 1, Dinnyés, Nagy B. 1. Edző: Lakatos Tibor. A Hódmezővásárhely legjobb góldobója: Klemm 13 (6).
Kiállítások: 18, ill. 12 perc. Hétméteresek: 7/5, ill. 11/10.
Az első félidő végén bekövetkező rövidzárlatot a gyomaendrődieknek nem sikerült a második játékrészben kompenzálni a rengeteg kiállítást hozó mérkőzésen.

Mezőtúri AFC–Csorvási SK 25–24 (16–10)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Mezőtúr, 15 néző. Vezette: Serfőző K., Serfőző R.
Csorvás: Mike – Zahoránné, Nagy A. 1, Réti 3, Madar 2, Kurucz 4, Baráth B 10 (1). Csere: Zsiga (kapus), Major 2, Lévai, Ivanics D. 1, Kerepeczkiné 1, Popol G. Edző: Ivanics-Gyemó Anita, Baráth Lajos. A Mezőtúr legjobb góldobója: Patkós K. 11 (2).
Kiállítások: 0, ill. 4 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 3/1.
A mérkőzés 48. percére nyolc gólos előnyre tett szert a lelkesen játszó hazai csapat, amit az utolsó 13 percben a vendég csorvási együttesnek nem sikerült ledolgoznia.

K. Szeged SE–Szarvasi NKK 28–19 (16–9)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szeged, zárt kapuk mögött. Vezette: Bugyi, Nász.
Szarvas: Nagy B. – Buzási 7, Majoros 2 (2), Szabó T. 2, Horváth B. 1, Tasgyik 1, Paska. Csere: Juhos, Skorka (kapusok), Ábrahám, Óvári 6, Nyerges, Gabnai, Jani, Trnyik, Závoda. Edző: Száva Flórián. A Szeged legjobb góldobói: Csányi, Forgó, Nagy I. 5-5.
Kiállítások: 6, ill. 14 perc. Hétméteresek: 7/4, ill. 2/2.
A 12. percig felváltva estek a gólok (5–5). Ezt követően a vendégek sorozatos emberhátrányos helyzetét és elhibázott lövéseit a hazaiak rendre gólokra váltották és a szünetig 7 góllal elléptek. A 2. játékrész elejét is gyengén kezdték a Körös-partiak. Az utolsó 20 perc a négy kisbüntetés ellenére a Szarvasé volt, de ez nem befolyásolta a vendéglátók biztos győzelmét.