Fájó vereség eltérő félidők után

Mistina Kittyn igazán nem múlott a siker, a kapus a csabaiak legjobbjának bizonyult. Fotó: Antal János

Ellentétes félidők után fájó vereséget szenvedett Érden a Békéscsabai Előre NKSE női kézilabdacsapata, amely csak sikerével tarthatta életben élvonalbeli reményeit. A lilák a bajnokság 10. fordulójából elnapolt mérkőzést pótoltak szerdán, és kimagasló védőmunkával rukkoltak ki az első játékrész során, szünet után azonban mindent sikerült lerombolniuk.

Érd Handball–EUbility Group-Békéscsabai ENKSE 33–30 (11–16)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, zárt kapuk mögött. Vezette: Medve Róbert Pál, Südi Péter.
Érd: Györkös – Király R., MÓD 8, KOPECZ 11 (4), Paróczy 2, Kiss-Walfisch 8, Fekete B. 2. Csere: GYŐRFFY (kapus), Horváth D., Kovács B., Kóka, Landi, Sztankovics 2, Csáki L., Kiss D. Edző: Horváth Roland
Békéscsaba: MISTINA – Andróczki 3, IVÁN 8, Radojevics 6 (2), J. Agbaba 4, Mitrovics, Szabó P. 2. Csere: Szabó D., Csizmadia (kapusok), Petika 1, Giricz, Török F. 2, Bucsi, Csepregi, Kukely A. 4 (1). Vezetőedző: Vida Gergő.
Kiállítva: 6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 7/4, ill. 5/4.
Az eredmény alakulása. 9. p.: 2–4. 12. p.: 3–6. 16. p.: 4–8. 20. p.: 8–10. 22. p.: 8–12. 25. p.: 10–14. 35. p.: 15–17. 40. p.: 20–18. 48. p.: 25–22. 50. p.: 25–24. 56. p.: 29–28.

A csabaiak bennmaradási reményeit csak a győzelem éltethette, a Magyar Kupában viszont nem is olyan régen 6 gólos vereséget szenvedett az Érd Arénában.
A találkozó első percei Mistina Kittyről szóltak, aki szinte megbabonázta a kapuban az érdieket, egyebek mellett Paróczy és Kiss-Walfisch büntetőjét is kivédte. A társak azonban közel sem voltak ennyire topon támadásban, ezért nem is tudott ellépni a Békéscsaba. Nehezítette a vendégek sorsát, hogy Mitrovicsot „kiszúrták maguknak” a játékvezetők: a szerb lövő a 6. minuta végén már a második 2 perces büntetését kapta, ami előrevetítette, hogy ezúttal csak epizód szerepre lesz jó. Az említett forgatókönyv miatt nehezen estek a találatok, a padról beszálló Török Fanni azonban ezen a téren is lendített: gyors duplájával a 12. percre 6–3-ra húzott el az Előre. Mivel a hazaiak általunk is jól ismert átlövői, Kopecz és Kiss-Walfisch sokszor volt pontatlan, Iván Emese viszont egyre inkább belejött a góllövésbe, bő negyedóra után először járt előrébb 4 találattal a vendégcsapat. Mód Noémi is duplázott, ennek eredményeként lefelezte a különbséget, de a játékrész utolsó harmadához érve is stabilan tartotta előnyét Vida Gergő alakulata. A 21. percben Horváth Roland nem is tehetett mást, mint időt kért. A csapata ettől még nem lett eredményesebb, köszönhetően a kiváló kapusteljesítménnyel párosuló viharsarki védőmunkának. A hazai kapuba frissen beálló Győrffy Alexandra is ihletett formában védett, csak Radojevics Tamarával szemben volt tanácstalan, aki a félidő utolsó pillanataiban az addigi legnagyobb különbséget alakította ki.

A második félidőt nem tudta ilyen eredményesen kezdeni a Békéscsaba. A motiváltabbnak tűnő érdiek megkezdték a felzárkózást, így Vida Gergőnek már a 35. percben meg kellett szakítania a játékot. Most Petika Tena járt úgy, mint a találkozó elején Mitrovics, 5 és fél minuta alatt begyűjtött két büntetést. A lendületbe jövő érdieket pedig nem tudták megállítani a vendégek, Mód Noémi negyedik találatával a 39. percben már náluk volt az előny (19–18). Nyomban jött is az újabb csabai időkérés, de Radojevics még hétméteresből sem tudta megtörni a kínos gólcsendet. A félidő középső szakaszában mindkét oldalon sok volt az eladott labda és a bosszantó hiba, mivel a vendégeknél nem akadt vezéregyéniség támadásban, a 48. percben először vezetett három góllal az Érd. Iván Emese a legnehezebb időszakban hintett kettőt Győrffy kapusnak, hogy visszafogja a csabaiak éledező lendületét, 25–24-nél Horváth Roland időt is kért. A meccs utolsó 10 percére rohanássá alakult át az addig „statikusabb” játék. Védekezésről ekkor már nem lehetett beszélni. A csabai kapuba visszatérő Mistina Kitty próbálta menteni a menthetőt, a csabai kapuban, de Radojevics egész félidős „üresjáratát” nem igazán tudták kompenzálni a látogatók. (A légiós mentségére szóljon, hogy a szerb válogatott olimpiai selejtezője miatt ez már a negyedik mérkőzése volt a héten.) Iván Emese így is egy gólra faragta a hátrányt az utolsó előtti percre, az újabb hazai időkérést követően Mód Noémi azonban végleg lezárta a meccs kimenetlét.
Olyan találkozót vívott a Békéscsaba, amelyet az első játékrész alapján illett volna megnyernie, amennyiben a vezéregyéniségei nem csak egy-egy félidőt vannak topon. A vereséggel nem ígérkezik egyszerűnek a folytatás a lila-fehérek számára.

Vida Gergő: – Az első félidőben megfelelő ritmusban támadtunk, így szereztünk ötgólos előnyt. Szünet után az első percekben nagyon gyengén védekeztünk, amit kihasználtak a hazaiak. A hajrában is volt esélyünk a pontszerzésre, de végül megérdemelten nyert az Érd.