Felejtősre sikerült az évzáró

A békési Szabó Gergő termelte a gólokat Szegeden, nem rajta állt a meccs. Gapixfotó

Az NB II-es férfi kézilabda-bajnokságban évzáró fordulót rendeztek hétvégén. Megyei szempontból nem marad különösebben emlékezetes a játéknap, hiszen a négy érdekelt csapat egyikének sem termett pont házon kívül. A békési fiatalok a szegedi kortársaikkal szemben maradtak alul, a kondorosiak, a köröstarcsaiak és az újkígyósiak pedig Jász-Nagykun-Szolnok megyei alakulatokkal szemben kapituláltak. A pontvadászat február közepén folytatódik.

Pick Szeged U23–Békési FKC U23 33–27 (18–15)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Szeged, 100 néző. Vezette: Nagy L., Szekeres.
Békés: Nagy-Gáspár – Pocsai, SZABÓ G. 9, Kádas N. 4, Petrus 1, Fekete B., Sütő 5. Csere: Borbély (kapusok), NAGY Z. 6 (3), Furka 2, Fábián. Edző: Tar Bence. A Szeged legjobb góldobói: Bai 5, Francia 5, Magos-Dóra 5.
Kiállítások: 6, ill. 2 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 4/3.
Rendkívül tartalékos csapattal álltak ki a békésiek az év utolsó bajnokiján. Ennek ellenére Szabó Gergő eredményességével és Nagy-Gáspár László kapus bravúrjaival tartani tudták a lépést és a 17. percre az egyenlítés is összejött (9–9) nekik. Teljesen kiegyenlített csata folyt, Kádár Nándor a 25. minutában 13–14-nél először szerzett vezetést a becsülettel küzdő vendégeknek, de a félidő finise a hazaiak számára alakult kedvezőbben. A térfélcserét követően a szegediek hamarjában megduplázták az addigi előnyüket (21–15). Ettől kezdve egy darabig állandósult az 5-6 gólos különbség a csapatok között. A vendégeknek volt egy ígéretes felzárkózási kísérletük (23–19), de azután 9 percen át terméketlennek bizonyultak és ez eldöntötte a mérkőzés sorsát.

Szolnoki KCSE–Újkígyós KC 35–29 (21–16)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Szolnok, 110 néző. Vezette: Garai, Varasdi.
Újkígyós: Ecker – Harangozó, Fekete L. 8 (6), Kádas B. 5 (1), Masa 3, Ivanics 2, Farkas 2. Csere: Kiss N. (kapus), Hajgató 2, Lipták G., Balázs Á. 1, Endrei 3, Székely 2, Süli 1, Müller, Susán. Edző: Szabó Zsolt. A Szolnok legjobb góldobói: Varga R. 8, Varga A. 6, Szűcs 6, Csibrány 5.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 8/6.
A szolnokiak 4–1-es etappal kezdték az alsóházi derbit, és az ekkor megszerzett előnyüket a félidő derekáig tudták tartani. Kádas Bálint találatával 9–9-nél a 17. percben egalizált a Kígyós, de ez az állapot is átmenetinek bizonyult, zsinórban négy hazai gól 14–10-re alakította az eredményt. Bár kettőt ebből még eltüntettek a látogatók, a félidő utolsó harmadában állandósult a 4-6 gólos hazai vezetés. A vendégek szemszögéből nézve, nem javult a helyzet a második félidőre sem. A Szolnok eleinte magabiztosan őrizte a kiharcolt előnyét, majd a kígyósiak pontatlanságait kihasználva, nyolcra növelte a különbséget (38. p.: 26–18). Időkéréssel próbálták rendbe tenni támadójátékukat a vendégek, a pályára kerültek a friss fiataljaik, akik felvették a hazaiak ritmusát, de ezzel már csak szinten tartani tudták a meccs alakulását.

Mezőtúri AFC–Kondorosi KK 39–30 (27–14)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Mezőtúr, 75 néző. Vezette: Konkoly, Oláh B.
Kondoros: Sztancsik – Istenes L. 3, Krajcsovicz 4, PAPP K. 10, Gazsó 2, Kovács A. 1, Istenes I. 2. Csere: Kondé (kapus), Sárosi 6, Kasnyik T. 1, Kasnyik V. 1. Edző: Kósa Balázs. A Mezőtúr legjobb góldobói: Zalai 9, Bella 6, Murányi B. 4, Soós 4.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 0.
Az első 10 percben a házigazdák átrohantak a tartalékos kondorosi csapaton (12–2). A vendégek Ambrus József hiányában meglehetősen hézagosan védekeztek, a támadásoknál viszont jóformán csak a Mezőtúrról igazolt Papp Krisztián tudott hatékony lenni. A félidő második felére azután felnőttek a társak, ezzel pedig tartották a lépést, de közelebb nem tudtak kerülni a hazaiakhoz, sőt a végén még tovább nyílott az olló. A szünet után már egy fegyelmezettebb kondorosi együttes volt a pályán, amely feljavuló védőmunkával az 51. percre 7 gólra megközelítette ellenfelét, ennél többet azonban már nem tudott kihozni a meccsből.

Kunszentmárton KSK–Köröstarcsai KSK 28–24 (15–15)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Kunszentmárton, 120 néző. Vezette: Horváth Z., Turák.
Köröstarcsa: Pankotai – Bögre 1, KECSKÉS 7 (1), POLGÁR T. 7, Kovács I. 3, Molnár S. 3, Lőrinczi. Csere: Domokos (kapus), Oláh 3 (1), Lukács, Mészáros, Pap. Edző: Molnár Zoltán. A Kunszentmárton legjobb góldobói: Gelley 10 (1), Arany 10.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 3/1, ill. 4/2.
A meccs elején 6–6-ig váltott vezetéssel jutott el a két csapat. Ekkor kétgólos előnyt szerzett a Tarcsa, de azután 5 percen keresztül nem tudott betalálni, ezt kihasználva a házigazdák a félidő derekát átlépve, 11–8-ra fordítottak. Innen tovább futottak az eredmény után a vendégek, de a hajrában Kecskés Bence találataival egálra hozták a játékrészt. A második félidő is sokáig szorosan alakult. A 43. percben Polgár Tibor még 20–20-ra alakította az eredményt, ám azután 11 percen keresztül elmaradtak a tarcsai gólok, jött ellenben öt kunszentmártoni, ami végzetesnek bizonyult. Bár Molnár Sándor duplájával 25–23-nál elérhető közelségbe került a pontszerzés, a házigazdák időkéréssel rendezték soraikat, és végül Arany Gergő vezérletével bebiztosították a győzelmüket.