Félszáz percnyi büntetés a megyei rangadón!

A két éve regnáló bajnok fizikális téren még áthidalhatatlan kihívás elé állította a békési fiatalokat. Fotó: Székács KE/Facebook

Eltérően alakult a második forduló a megyei résztvevők számára, az NB II-es férfi kézilabda-bajnokságban. Most azok a csapatok maradtak pont nélkül, melyek az első kört győzelemmel zárták, akik viszont a nyitányon betliztek, azok most javítottak. A kígyósi megyei rangadót nem szokványos körítés mellett nyerte a Tarcsa, a Kondoros Szolnokon nyert szoros meccset, a békési fiatalok viszont nem bírtak az utóbbi két év bajnokával.

Székács KE–Békési FKC U23 37–31 (23–16)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Törökszentmiklós, 100 néző. Vezette: Horváth Z., Turák.
Békés: Fejes – Szabó G. 3, Csige 4 (2), KÁDAS 5 (2), RUSZNÁK 4, Petrus 3, Fekete B. 3 (1). Csere: NAGY-GÁSPÁR (kapus), Nagy Z. 4, Sütő 1, Fábián, Furka 1, Lukács 1, Murányi Á., Novák 2. Edző: Beliczay József. A Törökszentmiklós legjobb góldobói: Holló 15, Takács 9, Zsigmond 4.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/2, ill. 6/5.
Az elmúlt két év bajnokcsapata jól indította a mérkőzést. Az elején megszerzett előnyét Holló és Takács gólerős játékával hétre növelte a félidő során. Szünet után a békési fiatalok már lényegesen nagyobb erőkifejtésre késztették a szentmiklósiakat, mi több ezt a félidőt a jobb edzettségi állapotukkal meg is nyerték.

Újkígyós FISE–Köröstarcsai KSK 27–35 (14–17)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Újkígyós, 150 néző. Vezette: Rácz I., Rigó.
Újkígyós: Kiss N. – Balázs Á., Lipták G. 1, KÁDAS 8, Ivanics, Fekete G. 6 (4), Farkas 3. Csere: ECKER (kapus), Harangozó 4, Endrei 2, Masa 1, Mezei G., Krám 2, Hegedűs. Edző: Szabó Zsolt.
Köröstarcsa: PANKOTAI – Kovács L. 1, Polgár 4, KECSKÉS 7 (1), Molnár S. 4, LŐRINCZI 8, Kovács I. 2. Csere: DOMOKOS (kapus), OLÁH 8 (1), Pap D. 1, Lukács. Edző: Molnár Zoltán.
Kiállítások: 24 perc + Ivanics és Krám kizárva, ill. 26 perc + Polgár és Oláh kizárva. Hétméteresek: 5/4, ill. 3/2.
Kiállításoktól és piros lapoktól hemzsegő, szikrázóan kemény megyei derbit vívott a két csapat. Az első 10 percben a hazaiak Kádas góljaival jártak előrébb, a tarcsaiak azonban még egy hármas emberhátrányt is kihúztak, teljes létszámmal pedig átvették a vezetést (13. p.: 6–7). A folytatásban állandósult a két-három gólos különbség, ami a 26. percre az emberelőnyös időszakok révén ötre duzzadt (10–15). A második félidő elején még gólra visszazárkózott a Kígyós (18–20), azonban a sorozatos kiállításokból a vendégek jöttek ki jobban, akik fokozatosan növelve előnyüket, végül magabiztosan nyerték a rangadót. A hazaiak nem bírták el a rutinos vezérük, Fekete László hiányát.

Szolnoki KCSE–Kondorosi KK 30–31 (14–16)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Szolnok, 80 néző. Vezette: Kovács I., Simó.
Kondoros: SZEBEGYINSZKI – Istenes L. 1, AMBRUS 5, Sárosi 3, Gazsó 1, PAPP K. 9 (1), Ravasz 4. Csere: SZTANCSIK (kapus), KOVÁCS A. 6, Krajcsovicz 1, Zahorecz, Horcsák 1, Istenes I., Kasnyik V., Kasnyik T. Edző: Kósa Balázs. A Szolnok legjobb góldobói: Csibrány 8, Lengyel 8 (1), Varga R. 6 (1).
Kiállítások: 6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 1/1.
A kondorosiak meccs eleji ötös szériája megadta az alaphangját a mérkőzésnek, Sárosi korai sérülése miatt azonban változtatni kellett a felálláson. A megszerzett előny a 29. percig kitartott, ekkor fordított először a Szolnok. A második félidő eleje is a vendégeknek alakult jobban, a 40. minutától azonban ismét a házigazdáknál volt a minimális előny. A 49. percben még 25–24-re vezettek, azonban a KKK egy négyes szériával fordított, sőt többször támadt azért, hogy véglegesen lezárja a mérkőzést, de a kihagyott lehetőségeknek, eladott labdáknak köszönhetően az utolsó másodpercekig izgulni kellett a két pont begyűjtéséért.