Fontos békési győzelem a hazai évzárón

Szünet után dr. Czina József vezérletével áthatolhatatlan falat alkottak a békésiek. Gapixfotó

Változatos, izgalmas, gólszegény mérkőzésben aratott rendkívül fontos győzelmet a békési csapat az NB I B-s férfi kézilabda-bajnokság szombati 22. fordulója keretében. A viharsarki gárda négygólos félidei hátrányból felállva tartotta otthon az értékes két pontot a DEAC ellen, így a hátralévő két pótlásra váró találkozóján egyetlen pontot kell begyűjtenie, hogy jövőre is biztosan a második vonalban maradhasson és elkerülje az osztályozót.

Optimum Solar-Békési FKC–Debreceni EAC 19–18 (8–12)
NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés. Békés, 100 néző. Vezette: Bába Sándor, Horváth Péter.
Békés: PAJKÓ – Osgyán 1, Haszilló 2, Varsandán 1, Árpási 2, DR. CZINA, SZÁSZ 7 (7). Csere: Borbély (kapus), Fedor 3, Csuzi, Kecskés 2, Kiss R., Mezei, Gál 1, Székely, Dénes. Edző: Papp Bálint. A Debrecen legjobb góldobói: Mucza 6, István 3, Illés 3 (1).
Kiállítások: 8 perc + Árpási kizárva, ill. 12 perc. Hétméteresek: 7/7, ill. 4/2.

A kezdeti gólváltás után a hazaiak támadásban elkövetett hibáit eredményesen használta ki a Debrecen, ennek következtében a 12. percre háromgólos előnyre tett szert (3–6). A folytatásban akadozott a békésiek támadójátéka, ha pedig helyzetbe kerültek, többször is eredményesen hárított a vendégek hálóőre. Ennek hatására a látogatók magabiztos vezetésével zárult a játékrész.
Szünet után pillanatok alatt lefelezték a különbséget a házigazdák, azonban ismételten előjöttek a hibák, így visszaállt a félidei négygólos fór. A találkozó utolsó negyedéhez érve főként Szász hétmétereseivel dolgozta le hátrányát a hazai gárda, és az 50. percre összejött az egyenlítés is (17–17). A fáradni látszó vendégek nem igazán találták a békésiek védekezésének ellenszerét, de így is döntetlen állásból kezdődött a utolsó perc. Papp Bálint időkérését követően, már passzív jelzésnél Haszilló dobta el a labdát minden mindegy alapon, az átlövése pedig utat talált a kapuba a védők sűrűjében. Az utolsó 10 másodpercben hét mezőnyjátékossal rohamozott a Debrecen az egyenlítésért, azonban a nagy igyekezetükben támadóhibát vétettek.
Papp Bálint: – A mérkőzés közben több alkalommal megjártuk a poklot, de végül a mennybe jutottunk! Örülök annak, hogy az utolsó hazai mérkőzésemen győzelemmel tudtam elköszönni a békési csarnoktól és a közönségünktől.