Gálázott a gyulai csapat az évnyitón

A gyulai csapat újkori ikonját, dr. Bányainé Szabó Renátát ünnepélyes keretek között búcsúztatták el a hétvégi mérkőzés előtt. Fotó: Rusznyák Csaba/Gyulai Hírlap

Az NB II-es női kézilabda-bajnokság nyitányán elkerülték egymást a megyei résztvevők. Az öt viharsarki csapat közül csupán a gyulaiak mutatkoztak be hazai közönség előtt. Nem is okoztak csalódást, hiszen „péppé zúzták” a megyei nívójú fővárosi ellenfelüket. A vendégként fellépők közül a Gyomaendrőd fölényesen nyerte a mezőtúri szomszédvárosi derbit, a Csorvás pedig az újonc Deszket verte. Nem sikerült ugyanakkor az orosházi fiatalok és a szarvasiak rajtja.

Deszki SC–Csorvási SK 22–25 (10–10)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Deszk, 50 néző. Vezette: Herceg, Piller.
Csorvás: MIKE – Gelegonya 1, ZAHORÁNNÉ 1, VALACZKAI 8 (4), Tóth-Greksza, KURUCZ 9 (1), Major 1. Csere: Zsiga (kapus), Baráth Zs., Biró R., IVANICS D. 2, RÉTI 3, Lévai, Márton R., Lukács. Edző: Ivanics-Gyemó Anita, Baráth Lajos. A Deszk legjobb góldobói: Pocsai 12, Draxler D. 4.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 4/4.
A csapatok fegyelmezett védekezés mellett gyűrték egymást váltakozó sikerrel, ennek megfelelően az első félidőben egyik fél sem tudott jelentős előnyre szert tenni. Szünet után is nagy küzdelem folyt a pontokért, a csorvási együttes több jó egyéni teljesítménynek köszönhetően tudta maga javára „kibillenteni a mérleg nyelvét”, győzelme teljesen megérdemelt, igazi csapatmunka eredménye.

Bácsalmási PVSE–Orosházi NKC II 33–28 (20–13)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Kelebia, 35 néző. Vezette: Meilinger, Szabadi.
Orosháza: Patkós P. – RÉVÉSZ 7, Papp E. 2, Szöllősi 7 (3), BALASKÓ 7, Patkós K. 1, Bakró 2. Csere: Gedó (kapus), Nagy A. 1, Csompora, Keszeli, Kollár, Nagy R. 1. Edző: Nagy Ferenc. A Bácsalmás legjobb góldobói: Kovács Sz. 16 (8), Komenda 4.
Kiállítások: 14, ill. 12 perc. Hétméteresek: 8/8, ill. 6/3.
Az orosházi fiatalok Révész Boglárka és Szöllősi Dorottya eredményességével igyekeztek kompenzálni a hazaiak nagyobb rutinját. Az új évadra jelentősen megerősödő bácsalmásiak azonban a félidő második felében egyre inkább érvényre juttatták a fizikai fölényüket, ennek eredményeként az addigi legnagyobb előnnyel térhettek pihenőre. Amit még fokoztak is a második félidő elején (34. p.: 23–13). Egy időre tízen belülre kerültek a vendégek, de Kovács Szolanzs ellen nem volt hatásos szerük, így a félidő közepére 12 gólra nőtt a különbség (45. p.: 29–17). A meccs utolsó negyedére feljavult Nagy Ferenc alakulata és jobb fizikai állapotának köszönhetően 7 góllal megnyerte a meccsnek ezen szakaszát.

CZ-Gyulasport–XVI. Kerületi KMSE 47–23 (20–9)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Gyula, 50 néző. Vezette: Oláh Edit, Szikszay Judit.
Gyula: Antal – Nagy P. 4, Laurinyecz, Csapó-Kovács 4, Vólent 4 (2), Milyó 6, Hős K. 6 (2). Csere: Makoviczki (kapus), Szabó K. 8, Kovács K. 1, Lukács 2 (1), Farkasinszki D. 2, Ladics 9, Németh Cs., Anderlik, Vozár 1. Edző: Zöldi-Tóth Katalin. A XVI. Kerület legjobb góldobi: Kenesei 7, Helembai 4.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 2/0.
A mérkőzés megkezdése előtt a Gyulasport NKft. ünnepélyes keretek között búcsúztatta el az aktív játékos pályafutását befejező dr. Bányainé Szabó Renátát.
Bár az első találatot a fővárosiak jegyezték, ekkor vezettek először és utoljára a mérkőzésen. A gyulaiak tíz pernyi kiegyenlített játék után (6–4), több kiváló egyéni teljesítménnyel fokozatosan hagyták állva a vendégeket, és már a szünetre kétszámjegyű előnyt szereztek. Milyó Alexandrától a második félidőben Ladics Vivien és Szabó Kamilla vette át a gólgyártást, csapatszinten pedig osztálykülönbség mutatkozott a felek között.

Mezőtúri AFC–Gyomaendrődi NKSE 22–30 (12–15)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Mezőtúr, 50 néző. Vezette: Medve Tímea, Nagy Petra.
Gyomaendrőd: Botos – Dinya 5, Kereki N. 6, Németh K. 4, Farkasinszki Z. 6 (1), Szűcs 2, Nagy B. 4. Csere: Burai (kapus), Urbán, Werle, Kereki L., Gellai, Csernyeczki, Fekécs, Mag 3 (1). Edző: Lakatos Tibor. A Mezőtúr legjobb góldobói: Tóth M. 7 (5), Négyesi 6.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc. Hétméteresek: 6/6, ill. 2/2.
Az első percekben még a hazaiak akarata érvényesült (11. p.: 7–6), de azután játékba lendültek a gyomaendrődiek és magukhoz ragadták a vezetést. Az első félidei legnagyobb különbség a 19. percben alakult ki Mag Bianka találatát követően (8–12), ezt azonban még tudták „kezelni” a túriak. A második félidő eleje is hasonló mederben folyt le (37. p.: 16–18). Ekkor azonban a hazaiak 13 percen át gólképtelennek bizonyultak, a látogatók viszont kilencszer is bevették a kapujukat, ezzel végleg eldöntve a mérkőzést.

K. Szeged SE–Szarvasi NKK 26–23 (14–11)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szeged, 50 néző. Vezette: Hovány, Ubornyák.
Szarvas: Nagy B. – Paska 3, Majoros 7, Papp 4 (2), Hajdu 1, Balogh V. 1, Buzási 2. Csere: Juhos, Skorka (kapusok), NYERGES 5, Fodor, Jani, Száva, Tasgyik, Trnyik, Závoda. Edző: Száva Flórián. A Szeged legjobb góldobói: Forgó 10 (3), Csécsei 6, Csáki 4.
Kiállítások: 2, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 3/2.
Jobban kezdett a hazai gárda és változatos első félidei játék során tett szert háromgólos előnyre. A vendégeknek voltak jobb periódusaik, a játékrész közepéig tartották a tempót (15. p.: 6–6), a második felében viszont egy 6 perces gólcsend miatt futniuk kellett az eredmény után. A fordulást követően a szarvasiak helyenként jó védekezéssel és formás támadásokkal döntetlenre hozták a második játékrészt. Gyakran felzárkóztak, egyszer egy gólra (43. p.: 18–17), a legnagyobb különbség öt volt a csapatok között (52. p.: 24–19). A végjátékban mód nyílt a felzárkózásra, de a döntő pillanatban megremegtek a kezek.