Győzelemmel búcsúztatták a Liga Kupát

Gál András és Kiss Róbert közös erővel gyűjt be egy labdát. Gapixfotó

Utolsó mérkőzését is lejátszotta a Liga Kupában az Optimum Solar-Békési FKC férfi kézilabdacsapata. Papp Bálint alakulata a hétvégi debreceni bajnokira gyakorolva, a Lajosmizsét múlta felül hullámzó teljesítményt nyújtva, ezzel pedig ötvenszázalékos teljesítménnyel tudta le a sorozatot.

Optimum Solar-Békési FKC–Mizse KC 33–26 (18–15)
Liga Kupa férfi kézilabda-mérkőzés. Békés, zárt kapuk mögött. Vezette: Kovács G., Papp B.
Békés: BORBÉLY – Kecskés 4, Haszilló 3, Varsandán 2, ÁRPÁSI 4, Székely 1, SZÁSZ 3. Csere: Takács (kapus), Mezei 3, Kiss R. 1, Kohlrusz, Kovács L. 1, Gál 2, FEDOR 7, Kádas 2, Bátky. Edző: Papp Bálint. A Lajosmizse legjobb góldobói: Vancsics 7 (4), Imregi 4, Hollós 4.
Kiállítások: 6 perc + Kiss R. kizárva, ill. 4 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 5/4.

Kecskés és Haszilló hatékonyságával 7–0-s szériával indította a Békés, a vendégek csak a 9. percben találtak be az addig bravúrosan védő Borbély kapusnak. A folytatásban a hazaiaknál is előjöttek a hibák, ezt kihasználva Imregi eredményességével, 6 minuta elteltével 9–8-ra felzárkózott a Lajosmizse. Ennél közelebb azonban nem tudott kerülni, mert a friss erők átlendítették a holtponton a békésieket, akik a szünetig stabilan őrizték meg a 3-4 gólos vezetésüket.
A második félidő első harmada Fedor Bence gólparádéját hozta: a hazaiak minden egyes mizsei találatra kettővel válaszoltak, így a 42. percben ismét 7 góllal léptek el (24–17). A meccs záró negyedében a vendégek még egyszer megpróbáltak felzárkózni, de ezt a kísérletet is visszaverték a házigazdák, és végül magabiztos győzelemmel fejezték be Liga Kupa-szereplésüket.
Papp Bálint: – Magabiztosan kezdtünk, azután viszont hullámvölgybe kerültük. Abból kilábalva ismét stabillá váltunk, és biztos sikert arattunk figyelve arra, hogy megfelelően elosszuk a játékperceket.
A H-csoport végeredménye: 1. Kecskeméti TE 8 pont, 2. Optimum Solar-Békési FKC 6, 3. Pick Szeged U22 6, 4. Mizse KC 4.