Győztes orosházi évzárás

Mikula Dóra öt gólt tett a közösbe Dunakeszin. Fotó: Antal János

Győzelemmel fejezte be az évet az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata. Herbert Gábor alakulata a sereghajtó Dunakeszi otthonában nyert kétgólos különbséggel és vélhetően 6. helyen zárja a pontvadászatot.

VS Dunakeszi–OXXO Energy Orosházi NKC 24–26 (14–13)
NB I B-s női mérkőzés. Dunakeszi, zárt kapuk mögött. Vezette: Fehér Viktória, Kékesi Krisztina.
Orosháza: Cseh – Horváth B. 1, Maláti 4 (1), Tóth S. 3, MIKULA 5, Vörös 2, Antal 1. Csere: Gedó, CSIZMADIA (kapusok), Nemes 1, Szabó D. 1, ÁCS 2, Bíró 1, Moharos 3, Magó 1 (1), Szöllősi D. 1. Edző: Herbert Gábor. A Dunakeszi legjobb góldobói: Lovász 6 (4), Hansághy 5, Katona 4, Kiss K. 4.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4 (4), ill. 2 (2).

A záró fordulóban a sereghajtó hazaiak kezdtek jobban, a 2. percben 2–0-ra, az ötödikben 5–2-re vezettek. Sok hibával játszottak a vendégek, ezért a 8. percben 7–4-nél Herbert Gábor időt kért, és nagyobb koncentrációt kért csapatának tagjaitól. Az orosháziak erősítettek, és a 18. percben 9–8-ra felzárkóztak, miközben a fiatalok – Gedó Alexandra, Ács Orsolya és Horváth Bíborka – is lehetőséget kaptak. A Dunakeszi újítani tudott, három perc alatt három gólt szerzett, így a 21. percben 12–8-ra vezetett. A félidő hajárjában feljött az ONKC, a szünetben egy góllal vezetett a házigazda.
Fordulás után a vendégek a 34. percben átvették a vezetést (15–16) amikor a hazaiak időt kértek. Ezt követően Csizmadia Fanni állt az orosháziak kapujába. Nagy csata folyt a pályán, felváltva estek a gólok, egyik csapat sem tudott jelentősebb előnyt szerezni. A 46. percben Herbert Gábor egy gólos orosházi előnynél kikérte idejét, hogy megnyugtassa lányait. Az 51. percben három gólos előnyre tett szert az Orosháza, amelynek kapujában Csizmadia többször is bravúrosan védett. A hajrában tartotta a vezetést az ONKC, amely megérdemelten győzött. Az orosházi lányok 25 ponttal zárták a bajnoki szezont, amelyben tavasszal jó teljesítményt nyújtottak.
Herbert Gábor: – Nem tudtam, hogy milyen ellenfélre számíthatunk a mai napon. A fiataloknak is lehetőséget adtam a mérkőzésen, akik nem okoztak csalódást. A csapat erejét mutatja, hogy ismét fordított a második félidőben, és egy megsüvegelendő tavaszt produkált.