Győztes orosházi nyitány

Bíró Petra háromszor talált be a gárdonyiak kapujába. Fotó: Antal János

Az Orosházi NKC NB I B-s felnőtt női kézilabdacsapata győzelemmel mutatkozott be a hazai rendezésű három napos felkészülési tornán. Herbert Gábor hölgykoszorúja magabiztos, nagy különbségű győzelmet aratott a második vonal nyugati csoportjában szereplő Gárdony-Pázmánd NK ellen.

OXXO Energy Orosházi NKC–Gárdony-Pázmánd NK 35–26 (20–10)
Felkészülési női kézilabda-mérkőzés. Orosháza, 100 néző. Vezette: Kovács G., Papp B.
Orosháza: Bálint, Cseh (kapusok) – Mikula 4, Netye-Tóth 6, Moharos 4, Vörös 6, Herjeczki-Antal 1, Szabó D., Kenyeres 4, Bíró 3, Márczy 3, Maláti 4, Szöllősi. Edző: Herbert Gábor. A Gárdony legjobb góldobói: Győrffy 5, Czuczu 5.
Kiállítások: 10, ill. 2 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 4/3.

Az első tíz percben fej-fej mellett haladtunk gárdonyiakkal, majd a 12. percben 8–6-nál, percekig csak Tóth Sáráék voltak képesek bevenni a kaput. A 19.percben már 14–7 állt az eredményjelzőn, de a játékrész végéig is sok szép találatot jutalmazott tapssal a szép számmal kilátogató közönség.
A folytatásban nem tudtuk tovább növelni az előnyt, de a vendégek sem csökkentették jelentősen a hátrányukat. A legközelebb az 52. percben kerültek Czuczuék, akkor 31–24-re zárkóztak fel. A végén azonban még egy hajrával három góllal toldották meg a fórt a házigazdák.
Herbert Gábor: – Örülök, hogy győzelemmel mutatkoztunk be a hazai közönségnek. Elégedett vagyok, mert az edzéseken gyakorolt elemek közül sok mindent viszont láttam a pályán. Természetesen ez még mindig egy felkészülési találkozó. Az a legfontosabb, hogy két hét múlva Hajdúnánáson, azt követően Algyőn tudjunk pontot szerezni.
Az orosháziak szombaton 16 óra 30 perckor a Csepel DSE–Mohács TE meccs győztesével találkoznak.
Az OXXO Kupa pénteki eredményei: Levendula Hotel FKSE Algyő–Szent István Sport Egyesület 37–32, Hajdúnánás SK–Csurgói NKC 22–26.