Harcos meccset nyertek a csorvásiak

Kurucz Kincső nyolcszor volt eredményes a Bácsalmás ellen. Fotó: Blaskovics Tibor

Az NB II-es női kézilabda-bajnokság őszi 10. fordulójából elhalasztott mérkőzését pótolta szombaton Kelebián a csorvási csapat. Ivanics-Gyemó Anita tanítványainak szoros csatában sikerült felülmúlniuk a szerb légiósokat előszeretettel alkalmazó Bácsalmást.

Bácsalmási PVSE–Csorvási SK 31–35 (16–17)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Kelebia, zárt kapuk mögött. Vezette: Kovács G., Papp B.
Csorvás:
Csorvás: Mike – Major 1, Madar 2, KURUCZ 8, Réti, BARÁTH B. 11 (4), VALACZKAI 8 (1). Csere: Zsiga (csere), Bíró, Kerepeczkiné 1, Ivanics D., Zsibrita, Popol, Lévai, Zahoránné 3, Nagy A. 1. Edző: Ivanics-Gyemó Anita. A Bácsalmás legjobb góldobói: Rothpflug 13 (7), Nagy M. 6 (1).
Kiállítások: 2, ill. 6 perc. Hétméteresek: 9/8, ill. 6/5.

Az első félidő végig szoros játékot hozott, egyetlen kivétellel egyik csapat sem tudott egy gólnál többel ellépni. A 19. percben Valaczkai Ildikó találatával vezettek 11–8-ra a csorvásiak, azonban a házigazdák innen fordítottak egy négyes sorozattal, visszaállították a korábbi rendet. A második félidő elején Baráth Berta és Kurucz Kincső eredményességével 4 gólos vezetést építettek ki a csorvásiak (18–22). A hazaiak csak csökkenteni tudták a különbséget, egyenlíteni nem volt esélyük, az utolsó 10 perc pedig ismét a vendégek számára alakult jobbak, akik biztossá tették a sikerüket.