Heroikus küzdelemben nyert az ONKC

Biró Petra négyszer talált kapuba a vasárnapi meccsen. Fotó: Antal János

Az NB I B-s női kézilabda-bajnokság 7. játéknapjának vasárnapi mérkőzésén a tehetséges fiatalokból álló FTC U19-es gárdáját verte az Orosházi NKC együttese. Sikerével Herbert Gábor alakulata felkapaszkodott a dobogóra az Eger és a Békéscsaba mögé.

OXXO Energy Orosházi NKC–Ferencvárosi TC U19 34–31 (18–16)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Orosháza, 150 néző. Vezette: Bíró Eszter, Kavalecz Klaudia.
Orosháza: Bálint – BÍRÓ 4, Maláti 2, Kenyeres 5, Mikula, VÖRÖS 4 (1), ANTAL 7 (3). Csere: Cseh (kapus), Moharos 3, Márczy 5, ÁCS 3, Szabó D. 1. Vezetőedző: Herbert Gábor. A Ferencváros U19 legjobb góldobói: Simon 10 (1), Majoros 5.
Kiállítások: 16 perc + Szabó Dorina kizárva, ill. 12 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 3/3.

A vasárnap esti találkozón jól kezdtek a hazaiak, a 4. percben 4–1-re vezettek. Három perccel később már négy gólos volt az ONKC előnye (6–2). Ezt követően a fővárosiak megkezdték a felzárkózást, a 10. percben 7–5 volt az állás. A folytatásban fokozta a tempót az orosházi együttes, és a 20. percben már öt góllal. 13–8-ra vezetett. Ezt túlságosan is megnyugtatta az ONKC-t, mert többször is hibáztak, és a lelkes fővárosi fiatalok a 24. percben egy gólra feljöttek (13–12), amikor Herbert Gábor időt kért. Az izgalmas félidei hajrá után a szünetre kétgólos orosházi előnnyel mentek a csapatok.
A második félidő elején három góllal vezetett az ONKC, ám elég volt néhány perces kihagyás, és a kis Fradi a 41. percben 25–25-re egyenlített. Ezután ismét tudott újítani a hazai alakulat, két-három góllal vezetett. Az 52. percben 32–29-es orosházi előnyt mutatott a eredményjelző. Az 56. percben Szabó Dorina megkapta harmadik kétperces kiállítása után a piros lapot. A hajrában megőrizte háromgólos előnyét az ONKC, amely a látottak alapján megérdemelten nyert a jól küzdő fővárosi fiatalok ellen.
Herbert Gábor: – Újra heroikus küzdelmet vívtunk. A lányok közül többen sérülten vállalták a játékot, és mindent megtettek a győzelemért, a mezőny egyik kellemes meglepetését produkáló kis Fradi ellen.