Idegenben nyert a Szeghalom és a Szarvas

Vólent Laura 4 góllal segítette győzelemre a gyulai csapatot. Fotó: Rusznyák Csaba/Gyulai Hírlap

Szeghalmi sikert hozott az NB II-es női kézilabda-bajnokság 8. játéknapi megyei derbije. A sárrétiek szoros kemény meccsen múlták fel a házigazda csorvási csapatot. A gyulai lányoknak egy félidőnyi jó játék is elegendő volt a Mezőtúr ellen, a szarvasiak Szegeden gyűjtötték be a pontokat, helyet cserélve ezzel a vendéglátókkal. A két utánpótláscsapatnak ezúttal kijutott a jóból, hiszen a csabaiak és az orosháziak is bajnokesélyessel kerültek szembe, és amíg erővel bírták, tartották is magukat.

EURONOVEX USE–Békéscsabai ENKSE U19 44–24 (23–12)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szászberek, 50 néző. Vezette: Bab Ágota Gyopár, Bodó Zsuzsanna.
Békéscsaba U19: Petrovszki – Pétervári, Majoros 2, Zsemberi 4, Ancsin 5, Szöllősi 4, Károlyi 3. Csere: Tóth R. (kapus), Sándor 4 (3), Csikós, Áchim 1, Gajdács L., Kiss F. 1, Boruzs, Csányi, Kovács K. Edző: Fábián Csaba. Az EURONOVEX legjobb góldobói: Pánczél 11 (4), Bücs 8, Kaposvári 6.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Hétméteresek: 8/6, ill. 5/3.
A csabai lányok az elején ötgólos előnyt adtak az éremre hajtó házigazdáknak, azt követően lendültek játékba. Károlyi Noémi góljával a 10. percre 7–5-re felzárkóztak, ezt a különbséget a félidő közepéig sikerült tartaniuk. A folytatásban viszont elmaradoztak a találataik, a hazai együttes viszont kreatívan gyarapította a góljai számát, komoly előnyre szert téve a szünetig. A második félidőre stabilizálta játékát a fiatal csabai együttes, ezzel az utolsó tíz percig tartani tudta a lépést a rutinos ellenfelével, ám a végjátékra már nem sok sikerélménye maradt.

CZ-Gyulasport–Mezőtúri AFC 40–28 (18–14)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Gyula, 200 néző. Vezette: Bakóczy, Király.
Gyula: Antal – Kovács K. 1, Milyó 4, Szabó K. 5, SZÖGI 4 (2), HŐS 7 (4), Nagy P. 2. Csere: Juhász (kapus), FARKASINSZKI D. 1, Ladics 3, Vólent 4 (1), Ilyés 1, Szalkai, Kertes 2, Németh Cs. 3, Lukács 3. Edző: Zöldi-Tóth Katalin. A Mezőtúr legjobb góldobói: Farkasinszki Z. 7 (1), Óvári 6, Németh K. 4.
Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Hétméteresek: 7/7, ill. 4/3.
Ötös szériával kezdtek a gyulaiak, ám azután Farkasinszki Zita találataival zárkózott a Mezőtúr. A folytatásban állandósult a 2-3 gólos hazai vezetés, ezen Nagy Petra változtatott először a 20. percben (11–7). Aztán viszont megint a vendégek produkáltak egy jó periódust, ezalatt a félidő finisére 13–12-re zárkóztak fel, de időkéréssel rendezték soraikat a házigazdák, és a szünetre visszaállították a korábbi megnyugtató különbséget. A második játékrész elején remek támadójátékkal rukkoltak ki a gyulai lányok, a saját kapujuk előtt pedig szinte áthatolhatatlan falat emeltek (41. p.: 26–17). Az ekkor kiharcolt előnyt eredményesen tartották meg a fiataljaik is, sőt a végjátékban még rá is tettek egy lapáttal.

Csorvási SK–Szeghalmi NKC 26–29 (11–15)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 100 néző. Vezette: Bálint, Tóth K.
Csorvás: Zsiga – Gelegonya, BARÁTH 10 (3), IVANICS, 6 (1) Tóth-Greksza 1, KEREKI 5, Márton 2. Csere: Györgyi (kapus), Zahoránné 1, Biró, Gömöri 1, Popol. Edző: Ivanics-Gyemó Anita, Baráth Lajos.
Szeghalom: Csizmadia – Szijjártó 6, PETRI 11 (2), Kovács Sz. 2, Tóth J. 2, Hajzer 1, KISS V. 6. Csere: Triffa (kapus), Pincés, Kotroczó, Ambrus, Molnár B., Hegedűs 1, Kecskeméti, Cserenyeczki. Edző: Zsadányi Sándor.
Kiállítások: 12, ill. 8 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 4/2.
A 17. percig fej-fej mellett haladt a két együttes (6–6), ekkor azonban hullámvölgybe kerültek a házigazdák, amit zsinórban öt góllal büntettek a szeghalmi fiatalok. A gyors időkérés sem használt azonnal, hiszen még a 23. percben is 8–14-et mutatott az eredményjelző. A félidő hajrájára azután összekapták magukat a csorvásiak, Kereki Nóra találataival lefelezték az addigi különbséget, esélyt adva maguknak a folytatásra. Az átlövő szünet után is sokat tett azért, hogy a házigazdák a 39. percre mínusz ötről 17–18-ra visszazárkózhattak. Egy darabig szoros csata folyt, azután viszont Szijjártó Inez vezérletével ismét öt góllal lépett el a Szeghalom (20–25), ebből hármat sikerült megtartania a meccs végét jelző dudaszóig.

Orosházi NKC U22–Bácsalmási PVSE 25–36 (12–13)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Orosháza, 100 néző. Vezette: Matic, Nádasdi.
Orosháza U22: SZŐKE – Jáhn 2, Kollár 1, Bedron 5 (1), Szecskó, Prozlik 5, Fehér 1. Csere: Cseh, Kovács J. (kapusok), Péter 4, Csompora, Igaz, Forrás 1, Leczkési 1, Balaskó 4 (3), Mészáros 1. Edző: Nagy Ferenc. A Bácsalmás legjobb góldobói: Gabnai 12 (5), Dankó 9, Csomor 7.
Kiállítások: 10, ill. 4 perc. Hétméteresek: 7/4, ill. 7/5.
A hazai fiatalok az első félidőben kiélezett csatára késztették a bajnoki címre aspiráló, erős bácsalmási csapatot. Lelkes játékuk eredményeként túlnyomórészt náluk volt a minimális előny, a vendégek azonban rendre egalizáltak, a hajrában pedig maguk javára billentették az eredményt. Az orosháziak amíg fizikálisan tudták tartani a látogatókat, addig a szünet után is partiban voltak (45. p.: 19–20). A félidő felét átlépve néhány véleményes játékvezetői ítélet megváltoztatta a játék képét, amit a fáradó orosháziak már nem tudtak korrigálni.

K. Szeged SE–Szarvasi NKK 23–27 (9–12)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szeged, 30 néző. Vezette: Hovány, Ubronyák.
Szarvas: Nagy B. – Török 4, Nagy E. 1, Papp 9 (7), Hajdu 1, Balogh V. 2, Buzási 4. Csere: Skorka (kapus), Szöllősi D. 6, Kovács B., Fodor, Száva, Tasgyik, Trnyik, Závoda. Edző: Száva Flórián. A Szeged legjobb góldobói: Horváth N. 7 (3), Szigetvári 5, Ötvös 4.
Kiállítások: 2, ill. 12 perc + Hajdu kizárva. Hétméteresek: 4/3, ill. 7/7.
A szarvasiak egy 6–1-es etappal indították a mérkőzést, a hazai fiatalok 10 perc után kezdtek el bemelegedni, de 3 gólnál nem tudtak közelebb kerülni vendégeikhez, akik elsősorban Török Gabriella és Szöllősi Dorottya góljaival diktálták a tempót. A második félidőt egy négyes szériával indították a látogatók, ezzel hűtve le a házigazdák harcikedvét. Papp Zsófi és Buzási Orsolya eredményességével stabilizálta 5-7 gólos fórját a szarvasi csapat, az 51. percre pedig 17–25-ös állásnál kialakult a legjelentősebb különbség a felek között. Ezen a végjátékban már csak faragni tudtak a házigazdák, ami a meccs érdemi részén nem változtatott.